دکتر امیر دریانی

جراحی بلفاروپلاستی با دکتر امیر دریانی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یکی از انواع جراحی‌های زیبایی برای رفع افتادگی پلک چشم است. جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند حالت و فرم چشم را نیز تفییر داده و بهبود ببخشد.

بلفاروپلاستی از جمله جراحی‌های سرپایی برای اصلاح ظاهر پلک و چشم است. معمولا برای این جراحی از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند. رفع افتادگی پلک فوقانی، رفع پفی و افتادگی پلک و رفع چین و چروک اطراف چشم از جمله مواردی است که می‌توان در نتیجه این جراحی انتظار داشت.

علاوه بر موارد گفته شده، چین و چروک‌ اطراف چشم کم شده و چشمان شما جوان‌تر و شاداب‌تر خواهد شد. جراحی زیبایی بلفاروپلاستی کاملا بی‌خطر بوده و طول دوره درمان آن بسیار کوتاه است

بلفاروپلاستی برای پلک افتاده
جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

گاهی توده‌های چربی در پلک فوقانی جابجا شده و بیرون می‌زند در نتیجه باعث ایجاد پف در این ناحیه می‌شود. در جراحی بلفاروپلاستی، برش های دقیقی درقسمت چین‌ افتاده پلک ایجاد شده و بافت‌ها، پوست و چربی اضافی اطراف چشم برداشته می‌شود تا پلک‌های افتاده، سفت شده و اصلاح شوند.

افتادگی پلک و یا پف پلک ها را می توان با روش های جراحی مختلفی اصلاح کرد. هر کدام از روش های جراحی پلک، مزیت هایی دارند که باید بر اساس شرایط زیباجو و با نظر فوق تخصص جراح زیبایی بهترین روش جراحی بلفاروپلاستی متناسب با فرم چشم شما انتخاب شود.

روش‌های جراحی بلفاروپلاستی:

جراحی به روش کانتوپکسی

جراحی پتوز

جراحی لیفت ابرو برای بالا بردن پلک افتاده

 

  • جراحی پلک بالا.
  • جراحی پلک پایین.
  • هردو به صورت همزمان.

 

جراحی بلفاروپلاستی دارای پیچیدگی بسیار بالایی است، انتخاب بهترین فوق تخصص جراح بلفاروپلاستی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. نداشتن سابقه، تخصص و مهارت کافی جراح، ممکن است خسارات جبران ناپذیری را برای زیباجو ایجاد کند.

دکتر امیر دریانی فوق تخصص جراح زیبایی و ترمیمی، فارغ التحصيل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی هستند.
دکتر دریانی یکی از بهترین، فعال ترين و جوان ترين جراحان برتر پلاستیک تهران شناخته شده اند و در زمینه انواع جراحی های زیبایی به صورت تخصصی فعالیت دارند.

در طول دوره تحصیل با توجه به علاقه ای که به کارهای پژوهشی داشتند با چاپ بیش از ده مقاله در ژورنال هاى معتبر به عنوان محقق برتر برگزیده شد.و همچنین دکتر امیر دریانی عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، فلوشیپ بازسازی میکروسرجری و انکوپلاستیک سینه از دانشگاه‪ Sapienza ‬، رم، ایتالیا هستند.

جراحی زیبایی پلک

سوالات پر تکرار:

جراحی بلفاروپلاستی درد دارد؟

خیر؛ به دلیل اینکه در عمل از بی حسی موضعی استفاده می شود، زیباجوی عزیز دردی را احساس نمی کند و پس از جراحی نیز به دلیل کوتاه بودن طول دوره درمان و بهبودی زیباجو دردی نخواهدو 

در صورتی که زیباجو درد خفیف و جزئي داشته باشد و قادر به تحمل آن نباشد می‌تواند تحت نظر جراح فوق تخصص از مسکن استفاده کند.

جراحی بلفاروپلاستی به افراد جوان زیر 40 سال توصیه نمی‌شود، چراکه با گذشت زمان امکان افتادگی، چین و چروک پلک و همچنین ایجاد پف اطراف پلک وجود دارد.

بله، با توجه به این که بخش افتاده پلک برداشته می‌شود. می‌توان انتظار داشت که چشم‌ها بزرگتر و کشیده‌تر شوند. اسن موضوع باعث گیرایی هرچه بیشتر چشم می‌شود.

شما می‌توانید ۱ سال بعد از جراحی بلفاروپلاستی فرم اصلی و نتیجه نهایی پلک را مشاهده کنید.

بله، سیاهی دور چشم با تیره شدن پوست زیر چشم، بین پلک پایین و گونه‌ها ایجاد می‌شود. البته این مشکل می‌تواند با وجود تجمع چربی تشدید شود. 

جراحی بلفاروپلاستی تحتانی با جابجایی بافت چربی بسیار رضایت بخش خواهد بود.

از پمادهایی که جراح تجویز کرده است، استفاده کنید تا جای اسکار تیره نشود

از آرایش چشم تا بهبودی کامل خودداری کنید.

برای کاهش تورم، کمپرس سرد روی چشم‌ها قرار دهید.

هنگام خروج از خانه حتما از عینک آفتابی استفاده کنید و از تابش مستقیم نور به چشم خودداری کنید.

به پشت بخوابید و سر خود را بالاتر قرار دهید