دکتر امیر دریانی

پیکر تراشی

پیکرتراشی با دکتر امیر دریانی

پیکرتراشی روشی برای حذف چربی‌های اضافه، رفع بدشکلی‌های بدن بدون آسیب زدن به بافت، اعصاب و عروق ناحیه تحت جراحی است.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی پیکرتراشی روشی برای حذف چربی‌های اضافه، رفع بدشکلی‌های بدن بدون آسیب زدن به بافت، اعصاب و عروق ناحیه تحت جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در علم پزشکی، افراد می‌توانند با این عمل به راحتی چربی‌های اضافه را از بدن خارج کنند. به عبارت دیگر افراد می‌توانند از روش‌های نوین لاغری به وزن ایده ال خود برسند.

همانطور که می‌دانید تجمع چربی برای بسیاری از اشخاص اتفاقی ناخوشایندی است، این در حالی است چربی‌ها دو نقش عمده را در بدن ایفا می‌کنند، اول اینکه چربی کالری‌های اضافی دریافتی را به صورتی ایمن ذخیره می‌کند.

بنابراین افراد می‌توانند هنگام گرسنگی با سوزاندن ذخیره‌ چربی بدن انرژی لازم را به دست آورند. دوم اینکه بافت چربی بدن هورمون‌هایی را آزاد می‌کند که سوخت و ساز را کنترل می‌کند.

بنابراین در این عمل باید چربی به مقداری شکسته و تخلیه شود که فرد دچار آسیب نشود. پس بهتر است برای اطمینان از نحوه انجام این عمل این جراحی توسط بهترین جراح پیکرتراشی در تهران انجام شود.

هدف اصلی در این جراحی تغییر سایز فرد در کمترین زمان ممکن است و رسیدن به فرم اندام دلخواه خود است. در صورتی که بتوانید اضافه وزن خود را با استفاده از رژیم و یا ورزش کاهش دهید و به تناسب اندام دلخواه خود برسید، استفاده از این عمل توصیه نمی‌شود.

نکته بسیار مهم: این جراحی حتما باید توسط فوق تخصص جراحی زیبایی انجام شود. متاسفانه بسیاری از جراحان عمومی و جراحان دیگر دست به این عمل می زنند که عوارض جبران نشدنی خواهد داشت.

به طور کلی می‌توان گفت که پیکرتراشی یکی از روش‌های تناسب اندام و از بین بردن چربی‌ها اضافه فرد می‌باشد. روش‌های مختلفی برای انجام این جراحی وجود دارد.

معمولا جراح متخصص با در نظر گرفتن شرایط فرد سن، وزن، میزان چربی، یکی از روش‌های پیکرتراشی شکم و یا ترکیبی از دو روش را به فرد پیشنهاد می‌دهد تا نتایج مطلوبی را برای بیمار داشته باشد.

نکته قابل توجه در این عمل‌ تخصص، تبحر و تجربه جراح نقش بسزایی ایفا می‌کند. یکی از مهم‌ترین نکاتی که بهتر است بیماران قبل از انجام جراحی به آن توجه کنند، انتخاب بهترین جراح زیبایی شکم است.

بهتر است جراحی را برای عمل پیکرتراشی شکم و پهلو انتخاب کنید که علاوه بر داشتن تخصص و مهارت در زمینه جراحی شکم، با تکنیک‌های روز دنیا آشنا باشد و از آن استفاده کند.

جراح متخصص باید تمام تلاش خود را نماید تا بهترین راه حل را برای حفظ سلامتی بیمار برای دریافت بهترین نتایج حاصل از عمل به کار گیرد.

پیکرتراشی
پیکرتراشی

همان گونه که می‌دانید این عمل اکثرا به منظور تخلیه چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد به زبان دیگر مهم‌ترین کاربرد این عمل کاهش مقدار چربی در بدن فرد می‌باشد.

با این حال در هنگام انجام این عمل بهتر است به برخی از نکات توجه کنید:

پیکرتراشی شکم یک روش کم تهاجم است که دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه است.

عوارض جانبی پس‌ از درمان با این روش بسیار کوتاه است.

تغییر در فشارخون افراد در این عمل به ندرت اتفاق می‌افتد.

در پیکرتراشی پزشک گاهی از بی‌حسی موضعی برای انجام این روش استفاده می‌کند.

فرد می‌تواند در کمترین زمان به ‌تناسب اندام دلخواه خود برسد.

در صورتی که این جراحی توسط یک جراح متخصص انجام شود احتمال بروز کبودی و تورم در محل موردنظر کاهش پیدا می‌کند.

شاید بسیاری از افراد فکر کنند پیکرتراشی همان لیپوماتیک است اما در واقع می‌توان گفت لیپوماتیک زیرمجموعه عمل پیکرتراشی محسوب می‌شود.

پیکرتراشی با لیپوماتیک، مجموعه‌ای از انواع روش‌های تهاجمی و غیر تهاجمی است که موجب رفع چربی‌های اضافی در پهلو، شکم و کمر می‌شود و لاغری یا تناسب اندام را به همراه دارد.

لیپوماتیک جزو محبوب‌ترین روش‌هایی می‌باشد که متقاضیان پیکرتراشی برای رسیدن به اندامی ایده‌آل از آن استفاده می‌کنند. در این روش میله‌ی فلزی بسیار نازک انجام می‌شود. در ابتدا جراح در ناحیه مورد نظر ازداروهای بی حسی استفاده می‌کند، بعد از بی حسی محل مورد نظر یک لوله نازک فلزی به نام میله کانول وارد بدن می‌شود، میله کانول ارتعاشات سریع دارد.

این میله نیروی را به بدن وارد می‌کند که باعث می‌شود سلول‌های چربی و چربی‌های اضافی شل شوند. در نهایت بعد از اینکه چربی‌های اضافه از بدن خارج شدن، سلول‌های چربی از طریق میله کانولا ساکشن می‌شوند و در نهایت منجر به کاهش سایز اندام فرد می‌شود. توجه داشته باشید که نحوه تخلیه چربی‌ها در روش لیپوماتیک به گونه ای است که از این چربی‌ها می‌توان برای زیبایی و جوانسازی پوست در مناطق دیگر استفاده کرد.

این جراحی برای کسانی که علاقه دارند در کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه برای از بین بردن چربی‌های اضافه خود دست بایند، استفاده می‌شود. جراحی ابدومینوپلاستی عموما برای افرادی که دچار شلی و آویزانی شکم هستند و چربی‌‌های بسیاری در شکم آن‌ها انباشته شده است، اغلب برای خانم‌هایی که پس از بارداری زیبایی شکم خود را از دست داده‌اند و افرادی که با افزایش سن شکم‌‌هایی آویزان دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزیت مهم در این روش از پیکرتراشی، کاهش آسیب عروق خونی در طول جراحی است. نکته مهم در این جراحی، به دلیل حساس بودن این روش بهتر است این جراحی توسط یک جراح متخصص که در این زمینه مهارت و تبحر بالایی دارد و بتواند از تکنیک‌های پیشرفته روز دنیا استفاده کند، انجام شود

پیکرتراشی نوعی جراحی زیبایی برای رفع چاقی موضعی استفاده می‌شود. چربی‌هایی که با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌روند و در بدن باقی می‌مانند با این عمل می‌توان آن‌ها را تخلیه کرد.

افرادی که کمتر از ۶۰ سال سن دارند.
زیباجویانی که دارای سلامت فیزیکی کامل بوده و توان بدنی بالایی دارند.
افرادی برای انجام  جراحی زیبایی شکم مناسب هستند که از نظر جسمی و روحی در سلامتی کامل باشند.
زیباجویانی که نتایج آزمایشات آن‌ها جهت انجام این جراحی مثبت باشد.
افرادی که از نتیجه عمل انتظاری واقع بینانه‌ای دارند.
اشخاصی که محدوده چاقی شان در شاخص توده بدنی کمتر از ۳۰ می باشد.
افرادی که در اندام هایی از بدن از قبیل شکم ، پشت ، پهلو ، بازو ، بخش داخلی و خارجی ران ، غبغب و غیره دچار چربی اضافی هستند.
خانمهایی که زایمان های بسیاری داشتهاند.
افرادی که راه های بسیاری را برای لاغری امتحان کرده اند اما به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند.
افرادی که نوسانات وزنی نداشته و وزن آن ها به تثبیت رسیده است.
زیباجویانی که دچار افتادگی و شل شدگی بیش از حد پوست بدن نباشند.
افرادی که ترک های پوستی زیادی ندارند.

دکتر امیر دریانی فوق تخصص جراحی زیبایی و ترمیمی، فارغ التحصيل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی هستند. دکتر دریانی یکی از بهترین، فعال ترين و جوان ترين جراحان برتر پلاستیک تهران شناخته شده اند و در زمینه انواع جراحی های زیبایی و پلاستیک به صورت تخصصی فعالیت دارند.

در طول دوره تحصیل با توجه به علاقه ای که به کارهای پژوهشی داشتند با چاپ بیش از ده مقاله در ژورنال هاى معتبر به عنوان محقق برتر انتخاب شدند. ایشان عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، فلوشیپ بازسازی میکروسرجری و انکوپلاستیک سینه از دانشگاه‪ Sapienza ‬، رم، ایتالیا می باشند.

دکتر امیر دریانی با بیش از ۱۲ سال سابقه کاری موفق یکی از بهترین جراحان زیبایی و پلاستیک در تهران هستند و جراحی‌های موفق زیادی را در کارنامه خود به ثبت رساندند. دکتر امیر دریانی دارای مدرک فلوشیپ جراحی و بازسازی کانسر سینه از ایتالیا هستند و همچنین مدرک فوق تخصص جراحی خود را از دانشگاه شهید بهشتی دریافت کردند.

پیکرتراشی

سوالات پر تکرار:

بعد از عمل لیپوماتیک پوست اضافه چگونه جمع می‌شود؟

همانطور که در مراقبت‌های بعد از جراحی لیپوماتیک گفته شده، پوشیدن گن به مدت سه ماه بعد از عمل باعث جمع شدن پوست افتاده می‌شود. بنا به نظر جراح در صورتی که شلی پوست شدید باشد از دو عمل ترکیبی برای برداشتن پوست اضافی استفاده می‌شود.

نتایج نهایی جراحی زیبایی شکم به دلیل وجود ورم بلافاصله بعد از عمل مشخص نیست. پس از گذشت یک تا دو هفته نسبت به شرایط بیمار نتیجه کلی و لاغر شدن شکم قابل مشاهده است.

محو شدن جای زخم عمل کوچک کردن شکم چند ماه تا یک سال طول می‌کشد و مدت زمان محو شدن به شرایط پوستی و سنی بیمار بستگی دارد.

نتایج نهایی جراحی زیبایی شکم به دلیل وجود ورم بلافاصله بعد از عمل مشخص نیست. پس از گذشت یک تا دو هفته نسبت به شرایط بیمار نتیجه کلی و لاغر شدن شکم قابل مشاهده است.

حداکثر حدود ۳ روز پس از عمل جراحی شکم درد کاهش یافته و طی این مدت درد توسط مسکن کنترل می‌شود. بعد از جراحی شکم از انجام فعالیت و ورزش سنگین خودداری شود و میوه آناناس تازه مصرف کنید. همچنین بعد از انجام جراحی شکم مصرف زیاد میوه ، میگو و ماهی و امگا۳ توصیه می‌شود. لازم به ذکر است، داروهای تجویز شده را باید به طور کامل مصرف کنید.

روش‌های مختلف پیکرتراشی وجود دارد که با توجه به ناحیه مورد عمل و درخواست بیمار برای تزریق چربی به نواحی مختلف بدن، متفاوت می‌باشد. چنانچه عمل‌های جراحی لیپوماتیک برای نواحی محدودی مانند غبغب انجام شود نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی قابل انجام است.

ولی در مواقعی که حجم و نواحی وسیعی به مانند شکم، پهلو و ران باشد باید حتما با بیهوشی عمومی و در بیمارستان انجام شود. برای تشخیص این مورد باید به صورت حضوری توسط جراح معاینه شوید.

عمل پیکرتراشی مشکلی برای بارداری و شیردهی ایجاد نمی‌کند اما باید به یک نکته مهم دقت کرد که بارداری، کشیدگی پوست شکم را به همراه دارد. در این صورت پوست قابلیت بازگشت به حالت خود را از دست می‌دهد. بنابراین به توصیه جراحان بهتر است بعد از این عمل اقدام به بارداری نکنید

هدف اصلی در عمل ابدومینوپلاستی برداشتن پوست اضافی و شل شکم است که پوست حالت ارتجاعی خود را به دلیل کاهش وزن زیاد و بارداری، از دست داده است. در این حالت به هیچ عنوان با ورزش و رژیم غذایی امکان اصلاح پوست وجود ندارد و تنها راه حل جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن استفاده شود

یکی از مهم‌ترین مواردی است که فرد قبل از انجام جراحی به آن توجه می‌کنند. این هزینه به عوامل بسیاری بستگی دارد که بدون معاینه و بررسی های لازم توسط متخصص مجرب، قابل تشخیص نمی‌باشد.

میزان چربی‌ و انتخاب هر کدام از روش‌های این جراحی و سایر عوامل، برروی هزینه این عمل تاثیرگذار است. لازم به ذکر است که هزینه عمل پیکرتراشی شکم برای هر فردی با توجه به میزان چربی و موارد دیگر متفاوت می‌باشد.