دکتر امیر دریانی

لیپوی ران، قیمت لیپوماتیک 2 ران

لیپوی ران

آنچه در این مقاله میخوانید:

لیپوی ران، یکی از رایج‌ترین مناطق لیپوساکشن است. در این عمل چربی‌های اشباع شده را از زانو تا ناحیه کشاله ران از بین می‌برد. لیپوی ران برای از بین بردن افتادگی و شلی پوست ران که روی زانو می افتد و احساس بسیار ناخوشایندی دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در جراحی لیپوی ران با از بین بردن چربی اضافه از ران‌های داخلی، فضای بین پاها شکل می‌گیرد و باعث می‌شود پاهای شما صاف‌تر و حتی یکپارچه بنظر برسد.

از جمله عواملی که در چاق شدن ران‌ها تأثیر دارد، مورد اول ژنتیک و سابقه خانوادگی است که باعث می‌شود ران‌ها در دوران بلوغ به طرز قابل توجهی چاق شوند. مورد دوم به دوره بارداری مربوط است که مقدار زیادی چربی در ناحیه رانها جمع شده و باعث ایجاد ظاهری نامطلوب می‌شود. ران سخت‌ترین ناحیه برای انجام لیپوی ران است زیرا آناتومی ران پیچیده و دستکاری آن دشوار است.

چاقی و نداشتن تناسب اندام، بر سلامت جسمی و روحی انسان تاثیر می گذارد. افزایش چربی در بدن و در نتیجه افزایش وزن، خطر بیماری های قلبی عروقی، ساییدگی زانو، پوکی شدید استخوان و… را به همراه خواهد داشت. از سویی دیگر اعتماد به نفس فرد به شدت کم می شود و این به معنای آسیب روحی خواهد بود.

اما برخی از افراد، چاقی یکدست و یکنواخت ندارند. برای مثال تمام اندام های بدن ایده آل و خوش فرم هستند اما ران و پا، دارای چربی اضافی است به گونه ای که در این قسمت، تناسب اندام به شدت بهم می خورد. با توجه به اینکه تنها این قسمت از بدن از فرم مناسب خارج است، انجام لیپوی ران و پا، گزینه مناسبی خواهد بود تا تنها بعد از یک روز، چربی اضافی در این اندام برطرف شود.

لیفت ران(thigh lift) یکی از روش‌های جراحی ایمن برای زیبایی بخشیدن به اندام‌های بدن بشمار می‌رود. این جراحی با بالا کشیدن پوست ران‌های افتاده و شل باعث لاغری و خوش فرمی ران می‌شود. شلی و افتادگی پوست بیشتر در داخل ران‌ها به دلیل کاهش خاصیت ارتجاعی بافت اتفاق می‌افتد. از مهم‌ترین عوامل شلی و افتادگی پوست ران می‌توان به افزایش سن، کاهش وزن، بارداری، افزایش وزن و یا حتی به دلیل وراثت و ژنتیک در فرد اشاره کرد. برای دریافت نتایج بهتر است از ترکیب دو عمل لیفت ران و لیپوی ران را به صورت همزمان استفاده کرد. البته شرایط زیباجو و نظر فوق تخصص جراح زیبایی نیز باید درنظر گرفته شود.

جراحی لیفت ران :عمل لیفت ران معمولا تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود. پوست و بافت باقی مانده به منظور صاف و سفت شدن کشیده می‌شوند. اگرچه اغلب این جراحی با لیپوی ران همراه است، اما هدف اولیه آن سفت کردن پوست و بافت‌های عمقی است. ماهیت این عمل، برش‌های طولانی و اسکارهای بزرگ است. اسکارها ممکن است در داخل و خارج ران‌ها گسترش یابند.

قسمت‌های افتاده‌ی پوست و چربی زیر آن، از ناحیه‌ی ران برداشته می شوند. بافت و پوست باقی مانده کشیده می‌شوند، تا پوست صاف و سفت‌تر شود. هدف این جراحی سفت کردن پوست و بافت‌های عمقی است. پس از لیفت ران، پانسمان انجام شده و لوله‌های موقتی در ناحیه ی جراحی شده قرار می‌گیرند مایعات اضافی را از این ناحیه تخلیه کنند. سپس بانداژهای محکم و کشی برای محافظت از این ناحیه به کار می‌روند

آشنایی با عمل لیپوی ران و پاها

شاید شما یکی از افرادی هستید که از چاقی و بدفرم بودن ران و پا به دلیل چربی اضافی ناراحت هستید و یا اینکه در میان دوستان و آشنایان، کسی به این مشکل دچار شده است. این چاقی به دو شکل است:

 1. اگر قسمت های داخلی ران چاق باشد، هر بار که راه می روید، دچار ساییدگی ران ها به هم شده و مشکل عرق سوز شدن خواهید داشت. در نتیجه این مسئله به تدریج بر راه رفتن شما تاثیر می گذارد.
 2. اما ممکن است چربی اضافی، در قسمت خارجی ران تجمع پیدا کرده باشد و موقع لباس پوشیدن، این برجستگی به چشم آمده و زیبایی و تناسب اندام را زیر سوال می برد.

در هر صورت، برای از بین بردن چربی اضافی ران و پا، عمل لیپوماتیک بسیار مفید خواهد بود به خصوص اینکه چند مزیت عمده دارد :

 1. این جراحی، تنها چند ساعت طول می کشد به این معنا که بعد از یک روز، به تناسب اندام در این قسمت از بدن خواهید رسید.
 2. از سویی دیگر با جراحی لاغری ران و پا، تنها چربی های اضافی این قسمت حذف می شوند بدون اینکه تاثیر دیگری بر سایر قسمت های بدن داشته باشد. در حالی که با رژیم گرفتن و ورزش کردن، چربی سوزی در تمام بدن انجام می شود لذا دچار لاغری زیاد در بالا تنه خواهید شد.
 3. پیکر تراشی ران و پا باعث می شود حذف چربی از این قسمت از بدن، به صورت کاملا یکنواخت انجام شود.

نحوه جراحی لیپوی ران

این روش بدون جراحی و همچنین از بیهوشی عمومی استفاده نمی‌شود و نیازی به استفاده از سوزن و بخیه زدن نیست. میزان آسیب دیدگی و کبودی در منطقه تحت درمان، نسبت به بقیه روش‌های حذف چربی کمتر است.

مراحل عمل لیپوی ران و پا

همانگونه که متوجه شدید عمل لیپوماتیک برای ران و پا نیز انجام می شود اما مهم این است که به سراغ بهترین دکتر و کلینیک بروید تا نتیجه کار هم از نظر زیبایی و هم از نظر حفظ سلامت جسمی، مورد تایید باشد. اما لازم است مراجعه کننده بداند این جراحی زیبایی به چه صورت انجام می شود:

 1. همه افراد صلاحیت انجام لیپوماتیک ران و پا را ندارند و متخصص باید براساس معاینات و بررسی تست ها، در این زمینه نظر بدهد. به همین دلیل است که جلسه مشاوره قبل از جراحی لاغری برگزار می شود.
 2. در صورتی که گزینه مناسبی برای پیکرتراشی ران و پا باشید، اقدامات لازم انجام می گیرد. برای این منظور ابتدا سوراخی در ران ایجاد شده و لوله کانولا که در دستگاه تعبیه شده است، وارد بافت چربی می شود.
 3. با روشن شدن دستگاه، عمل خرد شدن چربی به ذرات بسیار ریز آغاز می گردد. لوله کانولا دارای ارتعاشی است که باعث ضربه به چربی می شود. در نتیجه بافت چربی از هم پاشیده خواهد شد. همچنین حرارت ناشی از اشعه های فرابنفش، عامل فیزیکی دیگری است که در تجزیه چربی ها دخالت دارد. هر دو عامل باعث می شوند چربی ران و پا، به ذرات بسیار ریز تبدیل شود.
 4. در ادامه کار، تخلیه چربی ها از بدن شروع می شود.

این جراحی به صورت پیوسته در کل ران و پا انجام می شود تا اینکه هر دو به تناسب یکدست و یکنواخت برسند.

مراقبت‌ها بعد از لیپوی ران

بعد از انجام این جراحی ناحیه‌ی ساکشن شده با پمادها‌ی مخصوص مالش داده شده و گن مخصوص پوشیده می‌شود. دوره‌ی نقاهت می‌تواند با ماساز و خروج خونابه کوتاه شود.

مراقبت های قبل از لیپوی ران و پا

اگر چه بخش عمده ای از موفقیت عمل لیپوماتیک به مهارت و ظرافت عمل متخصص بستگی دارد اما شما با مراقبت های قبل و بعد از عمل نیز نقش موثری در نتیجه نهایی جراحی خواهید داشت. لذا قبل از پیکرتراشی باید این نکات را رعایت کنید:

 1. در صورتی که داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون را مصرف می کنید باید با نظر متخصص، مصرف را از دو هفته قبل از جراحی، کنار بگذارید. مصرف داروهای رقیق کننده، احتمال خونریزی را در حین و بعد از جراحی بالا می برند.
 2. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات به شدت بر سلامت شما بعد از عمل لیپوماتیک و نتیجه آن تاثیر می گذارند. بنابراین توصیه می کنیم چند روز قبل از جراحی، این مواد را کنار بگذارید.
 3. شاید شما به بیماری خاصی مبتلا هستید و یا اینکه حساسیت دارویی دارید. در جلسه مشاوره باید این موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 4. روز قبل از جراحی لاغری استحمام کنید تا پوست تمیز شود. از طرفی تا دو روز بعد از عمل لیپوماتیک نباید دوش بگیرید.
 5. پوشیدن شلوار گشاد و راحت در زمان جراحی لاغری ران و پا، بسیار مهم است.

مراقبت های بعد از لیپوی ران و پاها

 1. مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات، همچنان چند روز بعد از جراحی لاغری ممنوع است. اگر می خواهید زحمات نتیجه دهد، تا مدتی به سراغ این مواد نروید.
 2. تا زمانی که متخصص توصیه می کند، نباید فعالیت سنگین انجام داده و حتی ورزش کنید.
 3. وقتی حمام می روید، ماساژ دادن ران و پا فراموش نشود تا مایعات داخل آن خارج شود.
 4. برای اینکه بهبودی بعد از عمل سریع تر حاصل شود، حتما میزان مصرف سبزیجات و میوه ها را در رژیم غذایی خود افزایش دهید.
 5. داروهای تجویز شده توسط متخصص را به طور کامل مصرف نمایید.
 6. بهتر است حداقل تا یک هفته، از راه رفتن و ایستادن طولانی مدت و همچنین آویزان بودن پاها خودداری کنید.

ماندگاری عمل لیپوی ران و پا

عزیزان توجه داشته باشید عمل لیپوماتیک ران و پا، تنها به برداشتن چربی های اضافی در این قسمت کمک کرده و مانع از تجمع مجدد چربی در پا نمی شود. به این معنا که اگر رژیم غذایی درست نداشته و یا اینکه ورزش نکنید، باید منتظر چاقی مجدد ران و پا باشید.

دوران نقاهت لیپوی ران و پا

دوره نقاهت این جراحی لاغری طولانی نیست اما لازم است به مدت 10-7 روز مراقب باشید فشار زیادی به پا وارد نشود. به این معنا که از ایستادن و یا نشستن طولانی مدت بر پاها خودداری کنید تا آسیب به بافت های این قسمت وارد نشده و ورم بعد از جراحی از بین برود.

هزینه لیپوی ران و پا

مسئله ای که لازم است در جلسه مشاوره با متخصص پیرامون آن صحبت کنید، هزینه لیپوماتیک ران و پا است. برای این جراحی زیبایی نیز نمی توان قیمت مشخصی تعیین نمود چرا که هزینه های مربوط به کلینیک و متخصص، میزان چربی موجود در این قسمت از بدن و میزان نیاز به کار، داروها و مراقبت های بعد از جراحی لاغری ران و پا و… همگی بر هزینه نهایی تاثیر می گذارند. بنابراین اگر یکی از دوستان یا آشنایان شما به تازگی پیکرتراشی ران و پا را انجام داده است، نباید قیمت جراحی برای آن ها را ملاک قرار دهید.

هزینه لیپوی ران

هزینه لیپوماتیک ران‌ها هم برای هر بیمار براساس شرایط خاصی تعیین می شود.

مزایای لیپوی ران و پا

شاید شما از آن دسته افرادی هستید که به چاقی موضعی در ناحیه پا مبتلا بوده ولی تاکنون هیچ اقدامی برای درمان آن انجام نداده‌اید. اما لازم است بدانید که پیکر تراشی ران و پا چه مزیت‌هایی را برای شما به همراه خواهد داشت تا در صورتی که در این مورد مردد هستید، اکنون بتوانید بهتر تصمیم‌گیری نمایید:

 1. اولین مزیت جراحی لاغری ران و پا، رسیدن به تناسب اندام است. ممکن است قسمت بالا تنه شما بسیار متناسب و زیبا باشد اما به دلیل چاق بودن بیش از حد پا و ران، تناسب اندام خود را از دست داده‌اید و این موضوع شما را از نظر روحی بسیار آزار می‌دهد. بنابراین شما در یک جلسه انجام لیپوماتیک می‌توانید از شر این چربی‌ها راحت شوید.

 1. تجمع زیاد چربی در پا و ران، فشار زیادی به مفاصل وارد می‌کند. حتماً تا به حال این موضوع را از زبان افراد چاق شنیده‌اید که به تدریج دچار زانو درد می‌شوند. اضافه وزن فشار زیادی به اسخوان‌ها وارد کرده و استخوان‌های شما به مرور زمان تحلیل می‌روند. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم اگر تاکنون به کمک رژیم غذایی و ورزش کردن نتوانسته‌اید به تناسب اندام رسیده و از شر چربی‌ها در قسمت‌هایی همانند پا و ران خلاص شوید، حتماً با پیدا کردن بهترین متخصص لیپوماتیک، این عمل زیبایی را در اولین فرصت انجام دهید چرا که قطعاً این موضوع به سلامت بافت استخوان و مفاصل شما کمک می‌کند.
 1. از دیگر مزیت‌های پیکرتراشی ران و پا می‌توان به استفاده از این چربی‌ها برای جوانسازی پوست اشاره کرد. این مسأله طبیعی است که با افزایش سن، چین و چروک‌های بر روی صورت نمایان می‌شود. همنین اگر شما قبلا چاپ بوده‌ و اکنون به دنبال رژیم غذایی، صورت شما بسیار لاغر و حتی دچار افتادگی پوست و یا گونه شده است، می‌توانید عمل لیپوماتیک را برای ران و پا انجام داده و از متخصص بخواهید چربی‌ها را فریز کند. سپس در یک تکنیک این چربی‌ها تصفیه شده و به صورت شما تزریق می‌گردد. در واقع شما به کمک پیکرتراشی ران و پا نه تنها از شر چربی‌های تجمع یافته در این قسمت از بدن خلاص می‌شوید بلکه همان چربی‌های مضر، برای جوان‌سازی و زیباسازی چهره مفید واقع خواهند شد.

 1. و در نهایت اینکه انجام لیپوماتیک ران و پا نه تنها به سلامت مفاصل و استخوان‌های پا کمک می‌کند بلکه از بروز بیماری‌های قلبی عروقی جلوگیری خواهد کرد. هرگونه تجمع چربی در بدن، سلامت قلب را به خطر انداخته و احتمال سکته را بالا می‌برد.

تأثیر گن طبی پس از عمل بر بهبودی بعد از لیپوی ران

بعد از عمل برای جلوگیری از ادم استفاده از آن ضروری است. علاوه بر این برای داشتن پوست صاف بعد از جراحی و نداشتن پوست زبر و چروک بسیار موثر است. سایر مزایای استفاده از گن طبی بعد از جراحی عبارتند از:

 • به سطحی که در آن عمل شده فشار یکنواختی وارد می شود.
 • تسریع روند بهبود زخم با افزایش تولید کلاژن با اعمال فشار به پوست
 • از تجمع مایعات و رشد سلول های چربی جلوگیری کنید
 • استفاده از گن طبی باعث می شود پوست ثابت بماند و از چین و چروک جلوگیری کند.