دکتر امیر دریانی

3 مزیت لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

آنچه در این مقاله میخوانید:

لب مهم ترین و جز زیباترین اجزای صورت به حساب می آید که معمولا در برخورد با دیگران جز اولین اجزایی است ک به چشم می خورد. از این رو، بسیاری از افراد تمایل به فرم دهی و زیباسازی لب ها و لبخند خود دارند. بدیهی است که این کار علاوه بر افزایش اعتماد به نفس زیباجویان، تاثیر بسزایی در بهبود روابط اجتماعی زیباجویان نیز خواهد داشت.

جراحی سانترال لب، از رایج ترین روش‌های جراحی صورت، در زمینه جوانسازی، زیباسازی و بهبود فرم لب ها محسوب می شود. از سال ۱۹۸۰ معرفی لیفت سانترال لب از سوی پزشکان غربی آغاز شد. طی این عمل جراحی، ناحیه ای از بالای لب و عمدتا در قسمت مرکزی آن به سمت بالا لیفت پیدا می کند. در صورتی که این جراحی توسط یک جراح ماهر انجام گیرد، اثر فوق العاده ای بر زیبایی فرد خواهد گذاشت.

به بیانی ساده تر می توان گفت لیفت سانترال لب بالا عبارت است از کاهش فاصله بین لب بالا و بینی که منجر به افزایش حجم لب ها خواهد شد که این یکی از مهم ترین مزایا لیفت سانترال لب است.  البته، جراحی زیبایی لب را می توان به صورت لیفت سانترال لب بالا و یا لیفت سانترال لب پایین انجام داد.

طی این عمل، جراح باید قسمتی از بالای لب و زیر بینی را با برش ظریفی باز کند و پوست بالای لب را از طریق این برش بکشد. در ساده ترین حالت، این کار باعث می شود تنها ناحیه بالای لب کشیده شده و بقیه قسمت های لب بدون تغییر باقی بماند. در هر حال، بیمار به نتیجه دلخواه خود که همان کم کردن فاصله بین بینی و لب بالا است، رسیده و حالت لب ها جذاب تر خواهد شد.

همچنین، از دیگر مزایا لیفت سانترال لب این است که باعث می شود قسمت های بالایی دندان ها در حالت استراحت بیشتر به  چشم بخورد و زیبایی لبخند فرد دو چندان گردد. در واقع، در این حالت به جای حجم دهی به لب ها، با افزایش ناحیه صورتی رنگ، ارتفاع لب ها بلندتر و جذاب تر می شود.

لیفت لب

انواع لیفت لب شامل عمل سانترال بالا و عمل سانترال پایین نسبت به تزریق ژل، تزریق فیلر و ایمپلنت لب نتیجه بهتر و ماندگارتری برای فرد در پی خواهند داشت. بنابراین، معمولا بهتر است که شخص قبل از انجام این گونه عمل های زیبایی با استفاده از جراحی سانترال لب، فرم لب را تغییر دهد؛ سپس در صورت نیاز برای کامل کردن زیبایی لب ها از روش های دیگر هم استفاده نماید. در هر حال، آنچه مفید به نظر می رسد ماندگاری لیفت سانترال لب و دائمی بودن نتیجه حاصل از آن است.

زیبایی ظاهری یکی از عوامل مهم برای اعتمادبه‌نفس افراد محسوب می‌شود که قطعا زیبایی چهره تاثیر بسیار زیادی روی آن دارد. این روزها بسیاری از افراد به دنبال انجام عمل‌های جراحی زیبایی برای دستیابی به یک نتیجه ایده‌آل‌اند. به‌هرحال، عمل‌های زیبایی متعددی که روی چهره انجام می‌شوند، هم می‌توانند عوارض زیادی را به دنبال داشته باشند و هم برخی از این عمل‌ها، دارای تاثیر دائمی نیستند و کارایی مطلوبی ندارند. عمل سانترال لب یکی از انواع عمل‌های زیبایی است که به‌واسطه ایجاد حجم بیشتر در لب‌ها، می‌تواند چهره را زیباتر و جذاب‌تر نشان دهد.

با کمک عمل سانترال یا لیفت لب، می‌توان ناهنجاری‌هایی که روی لب‌ها ایجاد شده است را بهبود بخشید. این عمل جراحی با اهداف مختلفی انجام می‌شود و این موضوع ایجاب می‌کند که افراد قبل از انجام آن، در مورد جزئیات این عمل جراحی، مزایا، عوارض و … اطلاعات کسب کنند. به همین خاطر، در ادامه این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با این تکنیک جراحی و هرآن‌چه که باید در مورد آن بدانید، آشنا کنیم.

لیفت سانترال لب نوعی از جراحی زیبایی است که در آن قسمت کوچکی از پوست بالای لب فوقانی برداشته می‌شود. این کار باعث می شود تا ناحیه قرمز رنگ لب به صورت طبیعی بیشتر نمایش داده شود. در واقع میزان و سطح لب بالایی از این طریق افزایش می یابد. از طرفی فاصله بین لبه بالا و بینی نیز کاهش پیدا می‌کند، همه این عوامل باعث می‌شوند تا لب ها برجسته تر نشان داده شوند. اگر لیفت سانترال لب به درستی و بر اساس تکنیک های مناسب انجام شود، می تواند مزایای بسیاری در جهت بهبود و تقویت چهره افراد داشته باشد.

انواع جراحی لیفت سانترال لب کدام اند؟

جراحی زیبایی لیفت سانترال لب باید با ظرافت و دقت انجام شود. بدون شک، انتخاب بهترین جراح سانترال لب باعث می شود تا زیباجو پس از جراحی بهترین نتیجه را از جراحی لب دریافت کند. دکتر امیر دریانی، فوق تخصص جراح زیبایی، بر اساس ویژگی های کلی صورت زیبا‌جو و انتظارات زیباجو اقدام به انتخاب بهترین و مناسب‌ترین تکنیک جراحی می‌کند.

دکتر امیر دریانی

در واقع جراح متخصص زیبایی باید قبل از برنامه ریزی عمل، خصوصیات چهره شخص را معاینه کرده و الگوی لبخند فرد را بررسی نماید. این کار کمک می کند تا مشکل اصلی صورت و لب ها مشخص گردد. برای مثال ممکن است حالت لب ها با کم کردن فاصله لب و بینی، افزایش ارتفاع لب بالا، رینوپلاستی و دیگر جراحی های زیبایی برطرف شود.

تشخیص مناسب ترین روش برای رفع این گونه مشکلات به عهده متخصص جراحی زیبایی انتخاب شده توسط بیمار است. عموما جراحی سانترال لب به دو روش اصلی انجام می گیرد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

عمل لیفت لب ایتالیایی (Italian Lip Lift)

وقتی پزشک جراح زیبایی الگوی لبخند و فرم لب ها را به خوبی بررسی نماید، متوجه خواهد شد که بیمار به چه نوع عملی نیاز دارد. در چنین حالتی، جراح زیبایی با طراحی یک الگوی متناسب بین بینی و لب ها می تواند الگویی تحت عنوان شاخ گاوی ایجاد کند.

روش اول را تحت عنوان عمل لیفت لب ایتالیایی نامگذاری می کنند. در این روش، پس از طراحی کردن الگوی مناسب، پزشک ناحیه مورد نظر را به صورت موضعی بی حس می کند. فرایند عمل جراحی لب در این روش با ایجاد دو برش ظریف در زیر بینی آغاز می شود. ابتدا از محل برش اول مقداری از بافت بین لب بالا و بینی خارج شده و مقداری از پوست این ناحیه نیز برداشته می شود. بر اساس الگویی که پزشک قبل از شروع جراحی طراحی کرده است، قسمت هایی از قاعده بینی نیز با ایجاد برش دوم حذف خواهد شد. در نهایت، جراح تمامی برش هایی که ایجاد شده را باید با استفاده از بخیه هایی ظریف و ریز ببندد.

معمولا برای انجام  لیفت سانترال لب بالا به روش ایتالیایی لازم است که فرد در ناحیه بین بینی و لب خود، فاصله زیادی داشته باشد. از این رو، از این روش برای کسانی که به جای حجیم کردن لب ها به دنبال افزایش ارتفاع آن ها و نمایش بیشتر دندان های پیشین خود هستند، استفاده می شود. تغییراتی که در ارتفاع لب ها با این روش می تواند به وجود آورد، حدود ۳ میلی متر تخمین زده می شود که البته به ساختار صورت و لب های فرد نیز بستگی خواهد داشت.

عمل لیفت لب گال‌وینگ

در روش دوم جراحی لیفت سانترال لب که روش گال – وینگ یا لیفت لب مستقیم نامیده می شود، پزشک جراح زیبایی باید در اطراف دهان برش های بیشتری نسبت به روش اول ایجاد نماید. در اصل، در این روش لازم است تمامی نواحی اطراف دهان از مرز لب به طور مستقیم برش خورده و لب را جدا سازد. جدا کردن لب از صورت با این روش، در نهایت اندازه لب را افزایش خواهد داد.

برای افرادی که لب بالای باریکی دارند و فاصله بین بینی و لب بالای آن ها زیاد است بهترین کار حذف پوست اضافی ای است که روی لب را می پوشاند. با حذف این پوست اضافی، ارتفاع لب افزایش یافته و نیازی به ایجاد برش در زیر بینی نیست.

لیفت لب به روش گال – وینگ هم مانند روش اول برای گروهی از افراد مناسب تر است. مثلا افرادی که تمایل به ایجاد تغییرات دائمی در لب پایین خود دارند، می توانند از این روش سانترال لب استفاده کنند. همچنین، برای مردان هم که به واسطه وجود ریش می توانند محل جراحی را مخفی کنند، استفاده از لیفت سانترال لب گزینه مناسبی به نظر می رسد.

نکته: همان طور که اشاره کردیم انتخاب نوع روش لیفت سانترال لب، کاملا به ساختار صورت فرد بستگی دارد. گاهی ممکن است پزشک جراح ترجیح دهد که از هر دو روش برای ایجاد نتیجه ای رضایت بخش استفاده نماید. یعنی هم با استفاده از برش بالای لب، بخشی از بافت را خارج کرده و قاعده بینی را اصلاح کند و هم با برداشتن پوست های اضافی لب، ارتفاع آن را بهبود بخشد؛ به این ترتیب، بهترین حجم را برای جذابیت و زیبایی بیشتر ایجاد خواهد کرد.

لیفت لب

چه عمل هایی می توانند همراه با جراحی زیبایی لب انجام شوند؟

علاوه بر انجام  سانترال لب همراه با عمل بینی، انواع مختلفی از جراحی های لیفت لب نیز هستند که می توانند به همراه جراحی لیفت سانترال لب انجام گیرند. برخی از این جراحی ها را در ادامه شرح خواهیم داد.

1. جراحی لیفت به روش بول هورن زیر بینی

از شناخته شده ترین و رایج ترین روش های جراحی لیفت سانترال لب می توان به متد بول هورن زیر بینی اشاره نمود. این روش شباهت زیادی به روش لیفت ایتالیایی دارد. طی این نوع جراحی لیفت لب، جراح یک برش کامل در امتداد قاعده بینی ایجاد کرده و عمل لیفت را انجام می دهد.

برشی که جراح ایجاد می کند به شکل شاخ گاو بوده و از این طریق تمامی قسمت های لب در سمت راست، سمت چپ و مرکز را به سمت بینی می کشد. به این ترتیب، عمل لیفت لب انجام شده و قسمت صورتی رنگ لب حجیم تر به نظر می رسد. زخم ناشی از این جراحی در زیر قاعده بینی است و تقریبا پنهان خواهد بود و این از مزایا لیفت سانترال لب به روش بول هورن زیر بینی است.

2. لیفت لب به روش V-Y

نوع دیگری از جراحی زیبایی لب، انجام لیفت لب به روش V-Y است. از این روش برای لیفت لب های بالا و پایین می توان استفاده نمود و حجم آن ها را افزایش داد. برای شروع عمل به روش V-Y، جراح زیبایی یک برش کوچک به شکل V در قسمت مخاط لب بالا یا پایین ایجاد می کند.

طی این عمل، لازم است بخش هایی از مخاط لب مورد نظر را برداشته و و حجم بیشتری را جایگزین آن نمود. در نهایت، پزشک جراح برشی که در ابتدا ایجاد شده را با نخ بخیه می بندد. این کار باعث می شود تا شکل اولیه برش که به صورت V بود به شکل Y تبدیل شده و فرم لب برجسته تر و زیباتر به نظر برسد.

لیفت گوشه ای لب ها (Corner Lip Lift)

این امکان وجود دارد که شخص علاوه بر افتادگی لب ها دچار چروک و افتادگی در گوشه های لب نیز باشد. در چنین شرایطی بهتر است عمل لیفت لب با عمل لیفت گوشه ای همراه شود. البته ممکن است عمل لیفت گوشه ای را تحت عنوان “لیفت لبخند” هم بشناسید. چون انجام این جراحی باعث می شود چهره و لب های شما همیشه خندان به نظر برسد.

برای اینکه عمل لیفت گوشه ای انجام شود، پزشک باید دو برش کوچک در گوشه های دهان ایجاد کند. این برش ها از آن جهت است که برداشتن پوست های اضافی را ممکن می سازد. به این ترتیب، اصلاح مشکلات گوشه های دهان به همراه یکی از عمل های لیفت لب، می تواند زیبایی و برجستگی دو چندانی برای لب های شخص در پی داشته باشد.

لب سانترال

مزایای لیفت سانترال لب

زیبایی و جوانسازی صورت

بر اساس نسبت طلایی صورت، لب‌ های برجسته با اندازه ی معمولی ​​جذاب‌ تر از لب‌ های نازک با اندازه متوسط ​​هستند. لب های پرتر، حس خوبی از جوانی و زیبایی به فرد می دهند. اما باید در نظر داشت که لب ها فقط به دلیل نازک شدن، جذابیت خود را از دست نمی‌ دهند. طول و پهنای لب ها نیز در جوان نشان دادن ظاهر دهان نقش مهمی دارد. بهبود فرم و طول لب ها از مهم ترین مزایای لیفت سانترال لب است. با انجام لیفت سانترال لب، نه تنها شکل کلی دهان بلکه ظاهر شما نیز جوان تر به نظر می رسد.

برجسته تر کردن خط لب

وقتی لب ها نازک تر می شوند، رنگ و فرم آنها کمتر قابل تشخیص است، زیرا مرز سرخابی لب بالایی شروع به ترکیب شدن با پوست اطراف ناحیه دهان می کند. یکی از مزایای لیفت سانترال لب، کمک به رفع این مشکل است. برای انجام این کار، ابتدا جراح برشی در امتداد مرز لب و پوست بالایی ایجاد می کند و لب را به سمت بالا می کشد. این تکنیک خط لب را تقویت می کند و به شما یک مرز قرمز برجسته تر در اطراف لب بالایی خواهد داد. وقتی خط لب برجسته تر شود فرم لب ها و دهان زیباتر خود را نشان خواهند داد.

زیباتر شدن لبخند

 یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌ شود افراد به لیفت سانترال لب اقدام کنند، این است که  می‌خواهند هنگام خندیدن لب و دهان شان فرم بهتری داشته باشد، زیرا فرم بهتر لب ها خنده را جذاب و دلنشین تر خواهد کرد. لیفت سانترال لب، لبخند شما را بهبود می بخشد و این یکی دیگر از مزایای لیفت سانترال لب است.

از طریق این جراحی و بالا بردن لب بالایی، به هارمونی زیبایی در اطراف ناحیه دهان دست پیدا خواهید کرد که هنگام خندیدن ظاهری جذاب‌ تر در کل چهره شما ایجاد خواهد شد. در این صورت راحت تر به چیزهای اطراف خواهید خندید و دیگر لازم نیست خنده ای خود را پنهان کنید. مطمئناً چیزهای زیادی برای لبخند زدن خواهید داشت و شما از زندگی بیشتر لذت خواهید برد.

برجسته تر کردن زیبایی دندان

 یک لبخند زیبا چیزی فراتر از لب های شماست. اگر هنگام لبخند زدن نمی توانید زیبایی دندان های بالایی خود را به خوبی نشان دهید، لیفت سانترال لب می تواند این مشکل را اصلاح کند. با بالا بردن لب بالایی و هم‌ تراز کردن آن با دندان‌ ها یتان، می‌ توانید بهترین لبخند خود را به همه نشان دهید.

کاهش خطوط ایجاد شده

دود سیگاری که از دهان بیرون می آید، می تواند بر پوست اطراف لب ها و دهان شما تاثیر بگذارد و ظاهر چهره شما را به طور چشمگیری پیرتر نشان دهد. یکی از مزایای لیفت سانترال لب، توانایی از بین بردن این خطوط  و صاف کردن چروک اطراف ناحیه دهان و لب هاست.

لیفت سانترال لب

فرم دهی و بالا بردن گوشه‌های لب

اگر گوشه های دهان شما به سمت پایین باشد، ممکن است به نظر برسید که ناراحت هستید یا اخم کرده اید. لیفت سانترال لب می تواند این مشکل را اصلاح کند. این روش شامل ایجاد برش هایی در امتداد لب و بالا بردن گوشه های لب از طریق بالا بردن پوست در هر طرف است. این تکنیک جهت و شکل لب های شما را بهبود می بخشد و ظاهر کلی شما را جذاب تر می کند.

افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس

اثر ترکیبی تغییرات روی لب ها و دهان به شما کمک می کند تا هنگام گفتگو با دیگران، نحوه بیان کلمات شما تاثیر گذار تر باشند. لیفت با تغییر دقیق شکل و فرم لب ‌ها، تعادل و تناسب لب ‌ها را باز می‌ گرداند و زیبایی بیشتری در ناحیه دهان ایجاد می‌ کند. نتایج نهایی  لیفت لب به خوبی بر روی دیگران تأثیر می گذارد و آنها هنگام برخورد با شما  ظاهری جوان تر و ظریف تر را هنگام مکالمه خواهند دید.

طبق مطالعات انجام شده، زنان دوست دارند که شکل لب های خود را تغییر دهند. این تمایل به تغییر ظاهر، عمدتاً ناشی از احساسات و ادراکات درونی است.  تغییر شکل لب‌ ها، اعتماد به نفس و عزت نفس زنان را بهبود می ‌بخشد. یکی دیگر از مهم ترين مزایای لیفت سانترال لب، افزایش اعتماد به نفس است. هرچه   برجسته تر باشند، فرد زیباتر به نظر می رسد. در واقع لب های پر تر، احساس جوانی و زیبایی را در افراد تقویت می‌کند و باعث می ‌شود تا آنها احساس کنند که هنوز ظاهر جوان و جذاب خود را دارند و هنوز هم می توانند مانند گذشته دیگران را مجذوب چهره زیبای خود نمایند.

به طور کلی، روش هایی مانند استفاده از ژل های هیالورونیک برای پر کردن لب ها و یا فیلرهای دیگر ممکن است نتیجه ای غیرطبیعی در پی داشته باشد. به طوری که در بسیاری از موارد تزریق ژل باعث می شود تا فرم لب شبیه به لب باد کرده به نظر برسد. اما لبی که با جراحی سانترال لب بالا و یا سانترال لب پایین اصلاح می شود، بسیار طبیعی تر و جذاب تر خواهد بود و این یکی دیگر از مهم ترین مزایا لیفت سانترال لب است.

نتیجه دایمی لیفت سانترال لب

میزان ماندگاری لیفت سانترال لب نسبت به سایر روش های شناخته شده بیشتر است و این از بزرگ ترین مزایای لیفت سانترال لب است. بسیاری از افرادی که از لب های خود ناراضی هستند، تمایل به انتخاب پرکننده های لب دارند. پرکننده های تزریقی لب می توانند اثراتی مانند لیفت لب داشته باشند، اما این پرکننده ها قادر به تغییر طول لب، برجسته کردن خط لب یا تغییر رنگ لب نیستند. علاوه بر طیف محدودی از مزایا، پرکننده‌های لب فقط یک بهبود موقت ارائه می‌دهند. در مقابل، لیفت لب نتایج دائمی به شما می دهد که شما را از مراجعه مرتب به پزشک بی نیاز خواهد کرد.

کاندیدای مناسب لیفت سانترال لب

برای انجام عمل زیبایی لب مهم است که برخی ویژگی های ساختاری در صورت وجود داشته باشد. مثلا، برای افرادی که فاصله موجود بین لب بالا و بینی کمتر از ۱.۵ سانتی متر باشد، انجام این عمل نتیجه قابل قبولی نخواهد داشت. همچنین، با وجود بعضی بیماری ها نظیر دیابت، تبخال های دهانی و یا داشتن سابقه لخته شدن خون نیز انجام عمل جراحی لب توصیه نمی شود. افراد سیگاری نیز باید از دو تا چهار هفته قبل از عمل، مصرف سیگار را ترک کنند؛ در غیر این صورت، نباید جراحی زیبایی لب را انجام دهند.

  • کسانی که به زیبایی لب های خود اهمیت می دهند و دوست دارند لبخند زیباتری داشته باشند.
  • افرادی که علاقه ای به استفاده از پرکننده های لب ندارند؛ چون نتیجه حاصل از آن ها عمدتا غیرطبیعی بوده و لب ها حالت ورم کرده به نظر می رسند.
  • افرادی که پیش از این جراحی بینی انجام داده و بعد از آن دچار افتادگی لب بالا شده باشند.
  • وقتی که در هنگام لبخند زدن، دندان های جلوی فرد از طریق لب ها پوشانیده می شوند، می توان جراحی لیفت سانترال لب بالا را انجام داد؛ این کار بر جذابیت لبخند خواهد افزود.
  • اگر به صورت ژنتیکی لب بالای شخص کوچک باشد، می توان با عمل سانترال بالا، لیفت لب را انجام داد.
  • افرادی که به واسطه افزایش سن، دچار چین و چروک های اطراف دهان شده اند. در چنین شرایطی جراحی لیفت سانترال لب می تواند شادابی و جذابیت چهره را برگرداند و صورت آن ها را جوانتر نشان دهد.
  • برای افرادی که می خواهند لب بالای برجسته ای داشته باشند، جراحی لیفت سانترال لب بالا گزینه مناسبی است.
  • حالت دهی به لب ها و زیباتر کردن نمای لب هایی که بیش از حد استاندارد، ظریف و باریک به نظر می رسند.

قبل و بعد از لیفت سانترال لب

جراحی زیبایی لب نیز مانند هر نوع جراحی دیگری فرایند خاص خود را دارد. به طوری که لازم است فرد قبل و بعد از انجام لیفت سانترال لب، اقدامات احتیاطی را انجام دهد. این گونه مسائل توسط پزشک جراح به بیمار آموزش داده می شود تا عوارض لیفت سانترال لب به حداقل رسیده و در عین حال بهترین نتیجه به دست آید. در ادامه به برخی از گام ها و اقدامات احتیاطی پیش و پس از جراحی سانترال لب اشاره می کنیم.

اقدامات قبل از لیفت سانترال لب

جراحی زیبایی لب نیز مانند هر نوع جراحی دیگری فرایند خاص خود را دارد. به طوری که لازم است فرد قبل و بعد از انجام لیفت سانترال لب، اقدامات احتیاطی را انجام دهد. این گونه مسائل توسط پزشک جراح به زیباجو آموزش داده می شود تا عوارض لیفت سانترال لب به حداقل رسیده و در عین حال بهترین نتیجه به دست آید. در ادامه به برخی از گام ها و اقدامات احتیاطی پیش و پس از جراحی سانترال لب اشاره می کنیم

رضایت از جراحی لب سانترال

اقدامات بعد از لیفت سانترال لب

در روزی که قرار است عمل جراحی زیبایی لب انجام دهید، باید از هر گونه خوردن و آشامیدن به فاصله ۶ ساعت قبل از عمل اجتناب کنید. همچنین، اگر از آن دست بیمارانی هستید که سیگار مصرف می کنید، باید مصرف آن را کنار بگذارید. در واقع، افراد سیگاری از چندین هفته پیش از آن که برای عمل آماده شوند، باید از کشیدن سیگار خودداری کنند؛ زیرا عوارض ناشی از سیگار بر نحوه بیهوشی اثرگذار خواهد بود.

در مورد مصرف الکل و نوشیدنی های الکل دار نیز باید احتیاط به خرج داد. به طور کلی، مصرف الکل می تواند خون را رقیق کرده و همچنین، بیهوشی را با اختلال مواجه می سازد. بنابراین، از ۴۸ ساعت و بیشتر قبل از عمل از مصرف این گونه نوشیدنی ها اجتناب نمایید.

داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپرین و داروهای ضد انعقاد خون را باید از دو هفته قبل از عمل جراحی زیبایی لب قطع کنید. البته این مساله کاملا به نظر پزشک متخصص شما بستگی داشته و نباید خودسرانه صورت پذیرد. قبل از هر چاقدام شما باید با جراح خود در این مورد مشورت نمایید.

بهتر است بدانید که لیفت سانترال لب در مطب پزشک و عملا به صورت سرپایی انجام می شود. یعنی به بیهوشی عمومی نیازی نبوده و با یک بی حسی موضعی کاملا قابل انجام خواهد بود. درد عمل سانترال لب خفیف است و بنابراین نیازی به نگرانی نیست. بخیه هایی که حین عمل زده می شوند نیز تا یک هفته یا بیشتر (بسته به نظر پزشک جراح) باقی می ماند.