دکتر امیر دریانی

5 ملاک تشخیص بهترین جراح بلفاروپلاستی

بهترین جراح بلفاروپلاستی

آنچه در این مقاله میخوانید:

ویژگی های مهم پر انتخاب بهترین جراح بلفاروپلاستی

۱.تخصص و تجربه بهترین جراح بلفاروپلاستی

یکی از ملاک‌های انتخاب بهترین جراح بلفاروپلاستی ، مدرک تحصیلی او است. معمولاً، پزشکان فوق تخصص زیبایی و جراحی پلاستیک، از صلاحیت بالاتری برای انجام جراحی برخوردارند. پزشکان، برای طی نمودن دوره تخصص، سالیان زیادی را به علم آموزی گذرانده‌اند و ضمن کسب تجربه، توسط پزشکان و اساتید بسیار بزرگی آموزش دیده‌اند.

مراجعه به جراح غیرمتخصص و یا مراکز درمانی غیر معتبر، هم ریسک عوارض جراحی را افزایش می‌دهد و هم ممکن است در نهایت به نتیجه دلخواه خود نرسید. از مهم‌ترین ویژگی بهترین جراح بلفاروپلاستی با یک پزشک غیر ماهر در شیوه و محل برش پلک است. جراح متخصص و با مهارت، محل برش را به دقت انتخاب می‌کند تا آسیبی به چشم نرسد.

همچنین شکل بخیه‌ها در جراحی پلک بسیار مهم است. پزشکی که در زمینه جراحی پلک تخصص دارد، آن‌چنان بخیه‌های ظریف و هنرمندانه‌ای می‌زند که هم خیلی سریع بهبود پیدا کند و هم جای بخیه‌ها باقی نماند. پس بهتر است برای کاهش ریسک عوارض جراحی پلک و دریافت بهترین نتایج حاصل از عمل، این جراحی توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی انجام شود.

توانایی انجام سایر جراحی زیبایی صورت توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی

برای انجام یک جراحی پلک خوب، باید نتیجه نهایی جراحی و فرم چشم‌ها با دیگر عناصر صورت هماهنگی داشته باشد. بهترین پزشک متخصص جراحی پلک باید در زمینه جراحی دیگر بخش‌های صورت نیز مهارت و توانمندی داشته باشد. جراح شما باید در صورت نیاز با انجام دیگر جراحی‌های پلاستیک، به جوانسازی و زیباتر شدن چهره شما کمک کند. در غیر این صورت ممکن است نیاز شود به دو جراح مختلف مراجعه کنید. نتیجه این کار شاید ایجاد ناهماهنگی در چهره شما باشد.

بروز بودن اطلاعات بهترین جراح بلفاروپلاستی

به‌روز بودن اطلاعات علمی جراح یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که تعیین کننده بهترین جراح بلفاروپلاستی است. معمولاً به‌روزترین اطلاعات پزشکی، در سمینارها و همایش‌های پزشکی مطرح می‌شوند و میزان پی‌گیر بودن پزشک و حضور در چنین رویدادهایی، نشان از به‌روز بودن اطلاعات پزشک دارد. معمولا جراح با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته با توجه به مهارت و تخصص و اطلاع از آخرین تکنیک‌های جراحی آسیب و عوارض جراحات عمل را به حداقل می‌رساند. این مورد یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این رویداد است.

داشتن توانایی زیبایی شناسی

برای جراحی‌هایی که در ناحیه صورت انجام می‌شود، علاوه‌بر تخصص و مدارک تحصیلی پزشک، ذوق و شوق هنری و زیبایی شناسی، نقش مهمی در نتیجه عمل دارد. اگر پزشک باتجربه و متخصصی، اقدام به جراحی پلک نماید و بدون درنظرگرفتن عناصر زیبایی شناسی چهره، این عمل را انجام دهد، نتیجه آن در عین بی‌نقص بودن، زیبایی ندارد. در واقع، عمل به‌گونه‌ای انجام شده‌است که هیچ ایرادی نمی‌توان از آن گرفت، اما زیبایی که انتظار داشتیم، محقق نمی‌شود.

به‌همین‌دلیل، بهتر است با بررسی دقیق‌تر نمونه‌کارهای قبل و بعد پزشک موردنظرتان، درک او از زیبایی شناسی چهره را بررسی کنید. قطعاً این درک، یکی از مهم‌ترین پارامترهای انتخاب بهترین پزشک جراحی پلک خواهد بود.

داشتن وجدان کاری بهترین جراح بلفاروپلاستی

بهترین جراح بلفاروپلاستی سلامت فردی بیمار را اولویت کار خود قرار می‌دهد و هدف بیمار را از انجام عمل جراحی پلک مورد بررسی قرار دهد. بهترین جراح بلفاروپلاستی قبل از انجام جراحی، یک سری معاینه‌ها و آزمایش‌های تخصصی بمنظور اطمینان از سلامت بیمار تجویز می‌کند. سپس متخصص با در نظر گرفتن انتظارات و شرایط موجود، بهترین روش را برای جراحی پلک را پیشنهاد می‌کند.

ممکن است برخی پزشکان غیر متخصص از انجام این ملاحظات سرباز زنند این در حالی است که عدم انجام این کار موجب به وجود آمدن مشکلات و عوارض غیر قابل پیش بینی می‌شود. پس روی این فاکتور حتما حساس باشید.

مشاوره حضوری با بهترین جراح پلک

مهمترین قسمت برای انتخاب بهترین جراح پلک، جلسه مشاوره است. در جلسه مشاوره می‌تواند حضوری سوالات خود را از جراح بپرسید. قبل از جلسه مشاوره لیستی از سوالات خود را تهیه کنید. این سوالات می تواند شمل چگونگی روش انجام عمل ، هزینه عمل، عوارض و مراقبت‌های بعد و قبل از عمل و نتیجه عمل باشد.

از همه مهم‌تر در مراجعه حضوری جراح پلاستیک شما را معاینه می‌کند و شرایط شما را بررسی می‌کند. در صورتی که شما کاندید مناسبی برای انجام این جراحی نباشید شما را آگاه می‌کند و یک روش بهتر برای شما پیشنهاد می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مهم یک جراح خوب داشتن صداقت و وجدان کاری است.

انتخاب بهترین جراح پلک

از آنجایی که معمولا جراحی پلک یک جراحی اورژانسی نیست بنابراین می‌توانید به راحتی و بدون عجله درباره این موضوع تحقیق کنید. برای انجام جراحی پلک در ابتدا باید یک جراحی ماهر و توانا با دانش و تجربه کافی در این زمینه انتخاب کنید تا عمل پلک شما بدون عارضه و با ایمنی کامل و با بهترین شکل ممکن انجام شود شما می‌توانید با مراجعه به شبکه‌های اجتماعی و یا وب‌سایت پزشک، نمونه جراحی‌ها و نیز نظرات دیگر کاربران را بررسی کنید.

همچنین می توانید با مراجعه به مطب پزشک با بیماران قبلی او صحبت کنید. در واقع جراحی که با بیماران خود در ارتباط است و از درمان مراجعان خود تصاویر و ویدیو منتشر می‌کند، در واقع مهارت خود جراحی و اعتماد به نفس خود را نشان می‌دهد. بنابراین در انتخاب جراح پلک باید تحقیقات لازم را به عمل آورد تا دچار عوارض جانبی این عمل نشوید.

دلیل اهمیت انتخاب بهترین جراح پلک

از آنجایی که جراحی پلک از جراحی‌های زیبایی حساس محسوب می‌شود، نیاز به تخصص و مهارت بهترین جراح بلفاروپلاستی دارد. باید زمان کافی را صرف پیدا کردن بهترین جراح پلک کنند تا ریسک و خطر این جراحی را به حداقل برسانند. با انتخاب بهترین جراح پلک استرس و نگرانی نتیجه حاصل از جراحی از بین می‌رود و همین موضوع به بهتر شدن نتیجه‌ی عمل کمک به سزایی می‌کند.

جراحی بلفاروپلاستی

همانطور که می‌دانید پلک و چشم‌ها یکی از پر اهمیت‌ترین اجزا در زیبایی چهره هر فرد به محسوب می‌شود. در واقع حالت و فرم ظاهری چشم‌ها منعکس کننده و نشان‌دهنده سن و حالت هیجانی فرد هستند. به دلیل حساس بودن، این نواحی زودتر از سایر قسمت های صورت دستخوش تغییرات محیطی و فرسودگی می شود لذا رسیدگی به زیبایی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

پیری، بالا رفتن سن و دلایل موروثی و یا تصادف از جمله عواملی هستند که فرد دچار افتادگی‌هایی در ناحیه زیر چشم و پلک می‌شود که ممکن است (از نظر زیبایی) از جذابیت کلی چشم‌ها و صورت بکاهد و ظاهری خسته و پیرتر ایجاد کند. این خود به تنهایی موجب کاهش اعتماد به نفس در فرد می‌شود.

جراحی زیبایی پلک یک پیشنهاد جذاب برای اصلاح افتادگی پلک، حذف پوست اضافی بالای چشم و همچنین حذف پف چشم و پلک است. جراحی پلک بمنظور جوانتر کردن چهره افراد مورد استقبال بسیاری از زنان جامعه قرار گرفته است. در واقع هدف از بلفاروپلاستی بهبود افتادگی و پف پلک است. اما این یک بعد از اهداف این جراحی است.

مراقبت‌های بعد جراحی زیبایی پلک توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک تنها جنبه زیبایی ندارد بلکه خاصیت درمانی نیز دارد. جراحی پلک تأثیری مستقیمی بر خود چشم ندارد ولی بطور غیر مستقیم بر ظاهر چشم تأثیر نمی‌گذارد. اگر چین و چروک در قسمت پلک بالا زیاد باشد، پوست اضافه به روی مژه می آید و میدان دید محیطی فرد را محدود خواهد کرد.

به طور مثال پلک افتاده چشم را کوچکتر از آن چیزی که هست، نشان می‌دهد. در حالی که پس از جراحی پلک، چشم فرد درشت‌تر به نظر می‌آید. قسمت بالایی و خارجی میدان دید بیشتر از سایر بخش ها تحت تاثیر قرار می گیرد. این محدودیت دید ممکن است در زمان مطالعه و رانندگی مزاحمت ایجاد کند. بدیهی است که انجام بلفاروپلاستی در چنین افرادی، علاوه بر اینکه وضعیت چشم‌ها و پلک‌های زیباجو را زیباتر می‌کند بلکه محدودیت میدان بینایی وی را نیز برطرف خواهد کرد.

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی پلک

 1. افرادی که از پف دور چشم خود ناراضی هستند.
 2. افرادی که چین طبیعی پلک بالایی آن ها به علت داشتن پوست اضافی از بین رفته است.
 3. کسانی که افتادگی پلک ، پوست اضافی و شل بودن پلک بالایی آن ها در دیدشان اختلال ایجاد کرده است.
 4. افرادی که به دلیل هموار و صاف نبودن و کوچک بودن سطح بالای چشمشان نمی توانند به راحتی آرایش کنند.
 5. افرادی که ظاهرشان به دلیل پف و باد دار بودن پلک بالایشان، غمگین به نظر می رسد.

مراحل انجام جراحی پلک توسط بهترین جراح پلک

برداشتن پوست اضافی توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی

در پلک فوقانی، برداشتن پوست اضافی به ایجاد پوست کشیده کمک می کند و چین و چروک رااز بین می رود. در مقابل، برداشتن پوست در پلک پایینی باید با احتیاط تمام انجام شود. برداشتن زیاد پوست از پلک پایینی منجر به ایجاد مشکلات کارکردی و زیبایی می شود. زیباجو ممکن است از خشکی چشم ها، ظاهر غمگین یا ناتوانی در بستن کامل چشم ها شکایت کند.

حذف چربی اضافی در بلفاروپلاستی

در پلک پایینی، برداشتن چربی در زمان وجود کیسه های چشمی قابل قبول و مطلوب است. اما برداشتن بیش از اندازه باعث ایجاد ظاهر توخالی و غیرجذاب می شود. در حین عمل، چربی اضافی پلک پایینی معمولا جابجا می شود تافاصله بین پلک پایینی وگونه از بین برود. برای پلک بالایی، چربی باید برداشته شود و در برخی قسمت‌ها برداشتن چربی باعث ایجاد ظاهر اسکلت مانند می شود.

در پلک بالایی، علامت مهم پیری از دست رفتن چربی است و بنابراین روش بلفاروپلاستی پلک بالایی نباید با برداشتن چربی بیش از اندازه باعث بدتر شدن ظاهر شود.

برش برای بلفاروپلاستی پلک بالایی و پایینی

خطوط برش در پلک ها معمولا تا حدی بهبود می یابند که معمولا قابل مشاهده نمی‌باشند.

برش بلفاروپلاستی پلک بالایی

 • در چین طبیعی پلک قرار می گیرد.
 • این قسمت در زمان باز بودن چشم ها دیده نمی شود.
 • حتی با بستن چشم ها نیز زخم قابل مشاهده نیست.
 • در جراحی زیبایی پلک بالا برشی روی چین طبیعی پلک داده می شود و محل برش با نخی نازک دوخته می شود و جای برش نیز از بین می‌رود.

برش بلفاروپلاستی پلک پایین

برش پلک پایینی به دو روش انجام می شود:

– زیر خط مژه: در جراحی زیبایی پلک پایین محل برش، زیر خط مژه ها می باشد تا جای برش مشخص نشود و پوست اضافی پلک خارج می شود و در صورتی که میزان چربی زیاد نباشد می توان با برشی داخلی چربی ها را خارج کرد.

این برش به سرعت خوب می شود و با هر نوع آرایش چشم به خوبی پوشانده می‌شود.

– در داخل پلک پایینی : برش در داخل پلک انجام می‌شود بنابراین زخم خارجی وجود ندارد.این برش زمانی به کار می‌رود که پوست برداشته نمی‌شود.

پس از انجام جراحی پلک اطراف چشم کبود و متورم می شود که در مدت کوتاهی (حداکثر دو هفته) رفع شده و ممکن است چشم نیز خشک شود. در این حالت می توان از اشک مصنوعی استفاده کرد.

نمونه کار جراحی پلک دکتر امیر دریانی

خطرات جراحی افتادگی پلک

 • تاری دید موقت در فرد
 • تورم پلک مورد جراحی
 • عدم تقارن محل برش در دو طرف
 • ایجاد جوش های سفید و اسکار در محل بخیه‌های پلک
 • خونریزی احتمالی
 • کاهش دید
 • عدم توانایی در بستن کامل چشم به هنگام خواب
 • خراش یا زخم قرنیه

توجه به این نکته حائز اهمیت است که برای تشخیص پف چشم که می‌تواند ناشی از بیماری‌های متعدد یا پیری و افزایش سن باشد، باید به جراح پلک مراجعه نمایید تا در صورت لزوم جراحی انجام شود.

سن مناسب برای انجام جراحی پلک

افتادگی پلک از دلایلی است که باعث می شود افراد جراحی پلک انجام دهند. سستی پوست و بافت زیر چشم ها از دلایلی است که موجب جراحی پلک در افراد می شود

زیرا  باعث ایجاد یک ظاهری پیر برای فرد شود. عمولا این جراحی در افراد ۳۵ سال به بالا که دارای ضایعاتی مانند افتادگی پلک یا پف زیر چشم که ناشی از تجمع چربی مازاد می باشد، صورت می پذیرد.

افرادی که دارای چشم هایی با حالت خسته و پیر هستند نیز می توانند با این تکنیک، زیبایی و جوانی را به چشم هایشان بازگردانند.

سایر تکنیک‌های بدون جراحی

گزینه‌های بدون نیاز به جراحی که علائم قابل مشاهده‌ی افزایش سن در دور چشم‌ها را از بین می‌برند، وجود دارد.

 • تزریق بوتاکس:  بوتاکس که در چندین نواحی در اطراف چشم ها به منظور از بین بردن چین و چروک ها تزریق شده و ظاهر جوان چشم‌ها را باز می‌گرداند.
 • فیلرهای قابل تزریق: فیلرهایی هستند که در اطراف چشم برای از بین بردن چین و چروک‌ها تزریق شده و برای از بین بردن پف زیر چشم نیز کمک کننده می‌باشد.
 • تزریق چربی: این درمان شامل تزریق چربی بدن خود که از ناحیه ی دیگری از بدن گرفته شده به زیر چشم ها به منظور از بین رفتن پف و بهبود زیبایی ظاهری چشم می‌باشد.

 

هزینه جراحی پلک

هزینه جراحی پلک در کلینیک‌های مختلف یکسان نیست و بر اساس فاکتورهای متفاوتی مانند سابقه و مهارت پزشک،

هزینه‌های اتاق عمل، نوع جراحی، گستردگی جراحی، منطقه جغرافیایی متفاوت است.

علل طبیعی ایجاد پف و تورم زیر چشم

برخی از چیزهایی که بخش نرمال و طبیعی از زندگی محسوب می‎‌شوند می‌توانند سبب تورم اطراف چشم شوند. این موارد عبارتند از:

 • گریه کردن: وقتی کسی گریه می‌کند، اشک‌های وی می‌تواند سبب ایجاد تحریک در ناحیۀ اطراف چشم‌‎ها شود. این تحریک به تورم ناحیۀ مزبور منجر می‌شود.
 • سالخوردگی: وقتی کسی پا به‌ پیری می‎گذارد بدن وی در سراسر روز آب بیشتری دفع می‌کند. این وضعیت می‎تواند سبب برانگیختن بدن برای جبران آب از دست رفته شود، که این سبب ایجاد تورم در ناحیۀ اطراف چشم می‌شود.

درمان قطعی پف زیر چشم

جراحان زیبایی برای درمان قطعی و از بین بردن پف زیر چشم، روش های مختلفی از جمله جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، تزریق ژل و چربی زیر چشم پیشنهاد می‌شود.

در واقع جراحی پلک یکی از بهترین روش‌های درمان پف و تورم است که توسط جراحان پیشنهاد می‌شود. در این روش،

بهترین جراح بلفاروپلاستی از طریق برش در چین طبیعی در پلک فوقانی و پایینی چربی اضافی را از بین می برد.

سپس، بخیه ها به پوست می پیوندند و همین امر سبب می شود  پف و تورم از بین برود.

جراحی بلفاروپلاستی هیچگونه تاثیری در رفع سیاهی دور چشم ندارد و تنها پف و تورم پلک بالا و پایین را برطرف می‌کند

بنابراین برای رفع حلقه های تیره دور چشم باید از روش تزریق ژل و چربی همراه با جراحی پلک استفاده نمایید تا نتیجه واقعی و مثبت مشاهده کنید و از چهره جوان وشاداب خود لذت ببرید.

بلفاروپلاستی به مدت ۷ سال ماندگاری دارد و با گذشت زمان و با بالا رفتن سن به تدریج باز می گردد.

بهترین جراح بلفاروپلاستی

Cosmetic eyelid surgery in Iran Dr Amir Daryani