دکتر امیر دریانی

3 مزیت لیپوی بازو

لیپوی بازو

آنچه در این مقاله میخوانید:

اکثر زیباجویان از تجمع چربی در قسمت‌های مختلف بدن خود ناراضی اند که باعث کاهش اعتماد به نفس زیباجویان می‌شود. یکی از قسمت های بدن که تجمع چربی در آن میتواند باعث از بین رفتن زیبایی شود، بازو است. لیپوی بازو یکی دیگر از روش‌های پیکر تراشی و داشتن تناسب اندام در بالاتنه است و معمولا برای زیباجویانی که پوست آنها الاستیسیته بالایی دارد و پس از تخلیه چربی دچار افتادگی پوست می‌شوند مناسب است.

ساختار پوست بازو

پوست بدن از بخش های مختلفی ساخته شده و چربی‌ها در نقاط مختلف و در عمق خاصی از پوست که دارای رگ‌های خونی است، قرار گرفته‌اند. بافت همبند که بین بافت های پوست و دارای رگ‌های خونی است، نقش مهمی در ایستایی پوست دارد.

لیپوی بازو

در لیپوی بازو پس از تخلیه چربی‌های اشباع شده در اطراف بافت، پوست بازو بدون افتادگی و شل شدگی، به حالت نرمال و طبیعی خود برمی‌گردد. اگر پوست زیباجو الاستسیته ضعیفی داشته باشد، پس از برداشت چربی پوست کمی افتاده می‌شود در این صورت لیفت و لیپوساکشن میتواند به عنوان مکمل برای از بین بردن افتادگی پوست و لیفت پوست بازو استفاده شود.

جراح متخصص لیپوی بازو باید قبل از جراحی لیپوی بازو نوع چربی اشباع شده، سایز بازو، میزان افتادگی پوست و… را بررسی کرده و مقدار چربی که تخلیه خواهد شد را تخمین بزند.

تغییر سایز در لیپوی بازو

جراح در جراحی لیپوی بازو اول محل برش و اندازه خطوط برش را که بسته به نحوه جراحی دارد را مشخص می‌کند و سپس طبق قسمت‌های علامت زده، با برشی کوچک در قسمت چربی‌ها و با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود که در طی این جراحی پوست اضافه و چربی‌های زائد با استفاده از لوله کانولا بدون آسیب دیدگی ماهیچه و بافت چربی‌ها از ناحیه بازو تخلیه می‌شود.

طول مدت این جراحی ۱ ساعت است و نسبت به جراحی های دیگر مدت زمان کمی برای بهبودی لازم دارد. لیپوی بازو قدرت لیفت بالایی دارد و بعد از انجام این عمل نه تنها چربی‌های اضافه بازو خارج می‌شود بلکه باعث سفت و جمع شدن پوست بازو می‌شود و بافت پوست جوان‌تر به نظر می‌رسد. جراحی لیپوی بازو بهترین روش برای از بین بردن افتادگی پوست، شل شدگی آن و باز گرداندن زیبایی و جذابیت به اندام زیباجویان است.

جراحان برای انجام لیپوی بازو از دستگاه ارتعاشی یا لیپوماتیک استفاده می‌کنند. به‌طور کلی در لیپوی بازو ۳ تا ۴ کیلو از بافت چربی بازو‌ها تخلیه می‌شود و باعث سفت تر شدن عضلات ماهیچه های بازو و کاهش سایز بازو می‌شود. البته ازلیپوی بازو برای از بین بردن چربی‌های اشباع شده در بالای بازو، سنه، باسن، شکم و پهلو، ساق پا، باسن، چانه و گردن نیز استفاده می‌شود.

کاندید لیپوی بازو

افرادی که بالای ۲۰ سال سن دارند و یا افرادی که پس از لاغری پوست شل و افتاده دارند و یا با کمک تمرینات ورزشی و رژیم غذایی مناسب و سالم نتوانستند به نتیجه و زیبایی دلخواه خود برسند کاندید مناسبی برای جراحی لیپوی بازو هستند.

مزایای لاغری بازو با لیپوی بازو

  • زیباجویان با کمک لیپوی بازو می‌توانند شل شدگی عضلات بازوها را برطرف کرده و باعث سفت شدن و لاغر شدن بازو‌ها شود.
  • در جراحی لیپوی بازو وره بهبود و درمان کوتاه مدت است و شما میتوانید پس از ۷ روز به روتین زندگی بازگردیدو به دلیل کوتاه بودن دوره درمان، زیباجویان بیشترین و سریع‌ترین نتیجه را میگیرند.
  • چون برای لیپوی بازو بخش بسیار کوچکی از بازو برش داده می‌شود، پس میتوان انتظار داشت که جای اسکار وجود نداشته باشد و ظاهر عضلات بازو پس از جراحی تغییر کند.
  • برای انجام لیپوی بازو نیازی به بیهوشی نیست و جراحی با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. به مراتب عوارضی نیز نخواهد داشت.
  • در این روش با توجه به اینکه موقع تخلیه چربی‌ها بافت چربی آسیب نمیبیند، میتوان چربی‌های تخلیه شده را به دیگر نقاط بدن تزریق کرد.

کاهش وزن با لیپوی بازو

لیپوی بازو روش مناسبی برای کاهش وزن نیست بلکه برای بهبود ظاهر بازو و تغییر سایز بازو استفاده میشود. این جراحی برای لیفت و رفع افتادگی پوست نیز توصیه می‌شود.

لیپوی بازو

طول مدت لیپوی بازو

با توجه به حجم چربی تخلیه شده، جراحی لیپوی بازو بین 1 الی 3 ساعت زمان می برد. ممکن است در کنار لیپوماتیک بازو نیاز به جراحی زیبایی بازو و یا لیفت بازو نیز باشد.

دوره نقاهت بعد از لیپوی بازو

زیباجویان بعد از گذشت 48 ساعت از جراحی می توانند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرند. همچنین باید به مدت 2 هفته از لباس مخصوص یا گن استفاده نمایند. به یاد داشته باشند که انجام فعالیت های ورزش بعد از لیپوماتیک بعد از 6 هفته امکان پذیر است.

 اهمیت مراقبت بعد از لیپوماتیک بازو

زیباجویانی که مراقبت‌های توصیه شده توسط جراح فوق تخصص زیبایی را جدی می‌گیرند و به طور دقیق انجام می‌دهند نتیجه بهتری خواهند گرفت. از جمله مراقبت هایی که از اهمیت بالایی برخوردارند شامل:


داشتن استراحت کافی

خواب کافی و استراحت درست و منظم در نتیجه جراحی تاثیر زیادی دارد. درست خوابیدن پس از جراحی لیپوی بازو از جمله نکاتی است که باید آن را جدی بگیرید. توصیه می‌شود در مورد نحوه صحیح استراحت صحبت کنید تا درست خوابیدن بعد از جراحی را به شما آموزش دهد. همچنین از ملحفه های سفید و تمیز استفاده کنید چرا که محیط استرلیزه تاثیر زیادی در روند بهبودی دارد.

مراقبت از محل زخم

پانسمان درست و به موقع محل جراحی شده جز عوامل مهم در تسریع روند بهبودی است. حتما برای تعویض پانسمان به دکتر مراجعه کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

انجام پیاده روی بعد از عمل

قدم زدن و پیاده روی از لخته شدن خون در بدن جلوگیری می‌کند. زیباجویان میتوانند ۲ هفته پس از جراحی تمرینات ورزشی خود را از سر بگیرند البته باید توجه داشته باشید که محل جراحی شده نباید تا ۲ ماه پس از جراحی به عضلات محل جراحی فشار وارد شود.

مراقبت بعد از لیپوی بازو

  • بعد از لیپوی بازو حتما باید از گن مخصوص استفاده کنید استفاده از گن مخصوص بازو در ۳ هفته اول بسیار ضروری است. گن‌های مخصوص علاوه بر بهبود گردش خون، جای اسکار را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد و به روند بهبودی تسریع می‌بخشد
  • به مدت یک هفته نبایدبه محل جراحی آب بخورد پس از یک هفته میتوانید حمام کنید. ورزش های سنگین تا ۱ ماه ممنوع است.
  • تحت هیچ شرایطی از کمپرس گرم یا سرد استفاده نکنید. اگر درد دارید از مسکن‌های تجویز شده استفاده کنیدو
  • رژیم غذایی مناسب و درست پس از جراحی اهمیت بالایی دارد چرا که با نتیجه و ماندگاری تاثیر جراحی رابطه مستقیم دارد. در صورت امکان از نمک و چربی در وعده های غذایی خود استفاده نکنید.
  • روز‌های اول پس از جراحی نباید انتظار لاغری و تغییر سایز فوری داشته باشید چرا که معمولا ۲ الی۳ ماه زمان میبرد تا ورم و کبودی ها به طور کامل برطرف شود.

هزینه لیپوی بازو

عوامل زیادی در تایین هزینه جراحی لیپوماتیک بارو موثر اند. هزینه لیپوی ران برای هر فرد بستگی به میزان چربی و موارد دیگر دارد که با معاینه و بررسی‌های جراح متخصص مشخص می‌شود. به طور کلی قیت جراحی ۱۰ الی ۱۴ میلیون تومان براورد شده است البته این قیمت بسته به مهارت جراح و امکانات و تجهیزات کلینیک و دارو‌های تجویز شده متفاوت است