3 مزیت لیفت گردن

لیفت گردن

آنچه در این مقاله میخوانید:

صورت و گردن جز اولین قسمت‌های بدن هستن که می‌توان در آن متوجه روند پیری شد بسیاری از خانم‌ها دوست دارند جوانی چهره و گردن خود را حفظ کنند و بهترین راه حفظ جوانی لیفت گردن است. لیفتینگ گردن جز جراحی‌هایی است که مورد استقبال بسیاری از زیباجویان قرار گرفته، لیفت گردن به منظور کشیدن پوست گردن و جوانسازی ناحیه گردن انجام می‌شود.

جراحی لیفت گردن

از جمله جراحی های زیبایی که مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است، جراحی لیفت گردن است که به منظور کشیدن پوست گردن و درکل، جوانسازی این ناحیه انجام می شود.

لیفت گردن باعث کشیده شدن و سفت شدن پوست گردن شده و دقیقا به همین دلیل است که تاثیر به سزایی در بازگرداندن جوانی و شادابی به ظاهر فرد، تاثیر چشمگیری دارد. با انجام این جراحی تا حدود بسیاری از چین و چروک های پوست گردن کاهش می یابد. همچنین چربی های اضافی دور گردن نیز برداشته می شود.
انجام جراحی لیفت گردن، محدودیت سنی ندارد و در هر سنی که فرد از ظاهر گردن خود راضی نباشد، می تواند این جراحی را انجام دهد. اما بیشترین افرادی که خواستار انجام جراحی لیفت گردن هستند، در زنان بالای 40 سال و در مردان بالای 45 سال است.

انجام عمل لیفت گردن علاوه بر کاهش سن و کمک به جوان سازی صورت باعث افزایش اعتماد به نفس فرد شده و دوام نتایج آن تا حدود ۱۰ سال است و همچنین باعث می شود صورت لاغر تر از حالت طبیعی به نظر برسد. علاوه بر آن با انجام یک بار جراحی لیفت تمامی چین و چروکهای سطح پوست از بین رفته و نیازی به انجام دوباره یا چندباره این عمل نیست.

از اولین قسمت های بدن که با افزایش سن، کاهش وزن و حجم چربی بدن دچار افتادگی و چروک می شود، گردن است. زیرا پوست گردن زود تر از مابقی قسمت های بدن خاصیت کششی و الاستیکی خود را از دست می دهد. به همین منظور افراد زیادی برای کاهش این چین و چروک اقدام به جراحی لیفت گردن نموده تا زیبایی را به ظاهر خود بر گردانند.

لیفت گردن

کاندید جراحی لیفت گردن

برای انجام جراحی لیفت گردن نیاز است فرد شرایطی را داشته باشد تا برای انجام این جراحی تایید پزشک را دریافت کند. در ادامه به توضیح برخی از این شرایط می پردازیم:

 • افرادی که به دلیل افزایش سن به افتادگی و شل شدگی پوست گردن دچار شده اند.
 • افرادی که با کاهش حجم چربی در گردن خود دچار شده اند.
 • افرادی که به دلیل قرار گیری در مقابل نور آفتاب پوستشان افتاده و آسیب دیده است.
 • افرادی که به دلیل داشتن غبغب ظاهرشان نامتعارف شده است.

اهداف جراحی

هدف از انجام جراحی لیفت گردن، باز گرداندن زیبایی به افراد است با این حال جراحی لیفت گردن، اهداف متفاوتی دارد که عبارتند از :

 • کاهش پوست اضافی موجود بر روی گردن
 • اصلاح ظاهر عضلات گردن
 • بهبود فرم چانه، خط فک و گردن

مزایای انجام جراحی لیفت گردن

از مزایای این جراحی می‌توان به این موارد اشاره نمود که غبغت از بین می‌رود و پوست‌های اضافی از صورت و گردن برطرف می‌شود. هنگامی که چربی‌های اضافه حذف شوند صورت شما زیباتر و ظریف‌تر می‌شود و فک و چانه ظاهر بهتری پیدا می‌نمایند و در نتیجه با جراحی لیفت گردن صورت شما جوانی دوباره خود را به دست می‌آورد.

 • کاهش چین وچروک اطراف گردن و پوست گردن
 • افزایش اعتماد به نفس فرد
 • جوانسازی پوست و شادابی پوست
 • پوشیدن لباس های یقه باز
 • استفاده کمتر از لوازم آرایشی برای پوشش چین و چروک ها

آمادگی قبل از انجام جراحی لیفت گردن

در وهله اول قبل از انجام جراحی لیفت گردن، جراح فرد را از لحاظ سلامت فیزیکی مورد بررسی قرار می دهد. در ادامه جراح توصیه هایی را برای آمادگی قبل از جراحی در اختیار بیمار می گذارد که عبارت است از :

 • خوردن دارو های ضد انعقاد خون و ضد التهاب از یک هفته قبل از جراحی ممنوع است.
 • در صورت مصرف داروی خاصی حتما به جراح قبل از جراحی اطلاع دهید.
 • از خوردن غذاهای چرب و شور قبل وبعد از جراحی اجتناب شود.

مراقبت بعد از جراحی

مراقبت بعد از لیفت گردن و نکات که پس از جراحی لیفت گردن باید حتماً رعایت شود که بسیار ضروری است:
از یک دماسنج برای سنجش تب، بسته‌های یخ برای استفاده و گاز و حوله استفاده نمایید و یک لباس راحتی و دکه‌دار بپوشید که نیاز نباشد آن را از گردن خود خارج نمایید. محل جراحی لیفت گردن باید با بتادین شسته شود و از مواد آنتی باکتری استفاده شود. بعد از عمل لیفت گردن سعی نمایید کسی به عنوان همراه کمک حال شما باشد و تا زمان بهبودی مراقب شما باشد.

مراقبت بعد از جراحی لیفت گردن بسیار مهم است و باید به دقت صورت بگیرد که مشکلی را برای شما به وجود نیاورد.
بعد از عمل لیفت گردن سعی نمایید به پشت خوابیده و بالش زیر گردن خود قرار ندهید.
به هیچ وجه از داروهایی غیر از داروهایی که پزشک خود تجویز کرده است، استفاده ننمایید. تا 48 ساعت بعد از لیفت گردن به حمام نروید و اگر زمانی درگیر سرفه شدید حتماً موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

هزینه لیف گردن

لیفت گردن هزینه ثابتی ندارد و قیمت تمام شده آن بستگی به چند عامل دارد که از آن جمله می‌توان به دستمزد پزشک، تعرفه مشخص شده کلینیک‌های متخصص و مقدار چین و چروک‌ها متغیر باشد. در این جراحی هزینه تمام شده جراحی به میزان چین و چروک های گردن ، دستمزد متخصص و تعرفه کلینیک‌های تخصصی بستگی دارد .

نتیجه جراحی

جراحی لیفت گردن طوری است که به زودی اثر زیبایی بعد از جراحی به خوبی نمایان است اما اگر می‌خواهید نتیجه درست را ببینید تا زمانی که التهاب و کبودی‌ها از بین برود باید صبوری نمایید و این اثرات تا مدت‌ها ماندگار می‌باشند و به زودی از بین نمی‌روند

انتخاب بهترین جراح زیبایی

برای انتخاب بهترین جراح فوق تخصص زیبایی حتما تجربه پزشک و مجوز‌های او را بررسی کنید. تجربه پزشک و نمونه کارهای قبلی او در تصمیم‌گیری به شما کمک خواهد کرد. در هر کدام از روش‌های لیفت از مواد استفاده شده یا دستگاه‌های آن کلینیک مطلع شوید و از پزشک خود بخواهید در این مورد اطلاعات کامل را به شما بدهد.

اگر قصد لیفت صورت و گردن با جراحی را دارید، از چند جراح زیبایی وقت مشاوره گرفته و با روند کار آن‌ها آشنا شوید، تا بتوانید در نهایت بهترین جراح زیبایی را پیدا کنید. در رابطه با انتخاب بیمارستان یا مرکز پزشکی مناسب تحقیق کنید و از امکانات آن مرکز قبل و بعد از عمل جراحی مطلع شوید.