دکتر امیر دریانی

لیفت صورت با تزریق ژل

لیفت صورت با تزریق ژل

آنچه در این مقاله میخوانید:

چروک و افتادگی پوست در اثر پیری امری طبیعی است. جراحی های زیبایی این امکان را ایجاد می کند که با تزریق ژل روند پیری را کندتر و افتادگی و همچنین چروک‌های پوستی را برطرف کرد که خود باعث جوان‌تر شدن و شادابی چهره می‌شود.

تزریق ژل از بهترین روش های لیفت صورت و رفع افتادگی صورت برای آقایان و خانم ها می باشد. رفع افتادگی صورت باتزریق ژل امکانپذیر است. تزریق فیلرهای حاوی هیالورنیک اسید برای لیفت صورت با ژل هیچ گونه عوارضی برای شما ندارد. رفع افتادگی صورت با تزریق ژل باعث

 • رفع افتادگی صورت
 • بالا کشیدن و لیفت صورت

لیفت صورت با تزریق ژل

لیفت صورت با تزریق ژل یک روش غیر تهاجمی بی خطر برای شما و بی نیاز به طی دوره بهبودی می باشد و شما می توانید نتیجه را به صورت فوری و پس از تزریق فیلر لیفت صورت در چهره خود مشاهده نمایید.

در متد تزریق ژل برای افتادگی صورت و صورت هایی با پوست‌ چین و چروک فیلر لیفتینگ به قسمت‌های دارای چروک تزریق می شود و با خاصیت پرکنندگی که دارند، سطح پوست و قسمت های چروک دار پوست را صاف و یکدست می کند. ما پیشنهاد استفاده از لیفت ۳ تا ۸ نقطه‌ای در صورت را داریم تا اثربخش و جوانسازی تزریق ژل لیفت صورت اطمینان پیدا کنید. البته برای جوانسازی و رفع افتادگی و سفتی پوست صورت از روش های لیفت صورت با نخ و هایفوتراپی صورت هم بنا بر نظر پزشک می توان استفاده کرد.

8 نقطه صورت مناسب تزریق فیلر

1. فیلر شقیقه

ناحیه شقیقه یا گیجگاه برای لیفت ابرو و کشیدگی چشم‌ها

2. فیلر خط خنده

رفع گودی خط خنده که در اثر افزایش سن، لاغری، استرس و بدخوابی ناحیه بین بینی و گوشه لب ایجاد شده

3. فیلر خط اشکی

تزریق فیلر خط اشکی باعث رفع افتادگی گونه‌ها و دور چشم شده خط خنده می‌شود.

4. ناحیه ماریونت

تزریق فیلر خط بغض که از گوشه لب به پایین کشیده می‌شود باعث کشیدن گوشه‌های لب به بالا می‌شود.

5. فیلر گونه

تزریق فیلر گونه ضمن افزایش حجم گونه باعث لیفت خط خنده و ماریونت و لیفت سایر نواحی صورت می‌شود.

6. فیلر فک و زاویه فکی

تزریق فک ضمن لیفت صورت، باعث کمتر دیده شدن ناحیه غبغب می‌شود.

7. فیلر خط فکی یا کناره چانه

با افزایش سن یا لاغر شدن دو طرف چانه‌ گود شده و کناره‌های صورت افتاده‌تر دیده می‌شود که با فیلر خط فکی رفع می گردد.

8. فیلر دور چشم

فیلر دور چشم باعث رفع تیرگی و گودی دور چشم می شود.

انواع ژل لیفت صورت

فیلرهای محبوب مانند Restylane از اسید هیالورونیک ساخته شده‌اند. این یک ماده طبیعی در پوست بدن یافت می شود و با افزایش رفتن سن به طور طبیعی معمولا پوست صورت بخشی از این مواد مفید را از دست می دهد. هیالورونیک احتمالاً در لیست مواد تشکیل دهنده سرم صورت یا مرطوب کننده مورد علاقه شما هم یافت می‌شود.

اسید هیالورونیک رطوبت پوست را حفظ می‌کند تا حجم، شکل و فرم صورت را همان گونه که دوست دارید تغییر دهد. پرکننده‌ها همچنین مقدار کمی لیدوکائین دارند که عمل تزریق را راحت‌تر می‌کند. اسید هیالورونیک به عنوان فیلر این مزیت را دارد که با کمک به جذب بیشتر آب تا حدودی به لیفت و رفع افتادگی صورت شما کمک می کند.

ماندگاری ژل لیفت صورت چه‌قدر است؟

لیفت و رفع افتادگی صورت با تزریق ژل دائمی نیست و با گذشت زمان و به طور طبیعی از حجم تزریق شده ژل کم می‌شود. بسته به نوع برند ژل که انتخاب می‌کنید، ماندگاری فیلرها از شش ماه تا یک سال و نیم می باشد، ولی ماندگاری اثرات تحریک کلاژن سازی هیالورونیک‌های مرغوب 5 سال هم ماندگار است. پزشک به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید کدام محصول برای نتایج مورد نظر شما بهترین است.

بعد از ترزیق ژل لیفت صورت

 • تا 24 ساعت از رفتن به باشگاه ورزشی خودداری کنید.
 • حداقل تا 72 ساعت باید از فعالیت‌هایی که باعث افزایش جریان خون در صورت شما می‌شوند، مانند ماساژ دادن صورت یا انجام کارهای شبیه به این‌که فقط می‌تواند باعث تورم شود، خودداری کنید.
 • در 24 ساعت بعد از تزریق، در معرض تابش مستقیم نور خورشید و گرما نباشید.
 • تا دو هفته بعد از تزریق، در جاهایی که گرمای زیادی دارند، مثل سونا جکوزی و حمام‌های داغ، حضور نداشته باشید.
 • کشیدن سیگار، پیپ، قلیان و به‌طورکلی همة این‌ها تا 72 ساعت بعد از لیفت صورت با تزریق ژل ممنوع است.

مزایای لیفت صورت با تزریق ژل

 • کبودی کمتر: کبودی و ورم تزریق ژل‌های از بقیه فیلرها برای تزریق کمتر است.
 • ماندگاری قابل قبول نتایج: نتایج تزریق ژل لیفت صورت دائمی نیست، اما ماندگاری حدود حداقل ۶ ماه تا یکسال دارد.
 • احتمال پایین بروز واکنش آلرژیک: به علت تشابه مواد به کار رفته در ژل‌های تزریقی به مواد موجود در بدن، معمولا باعث حساسیت نمی شوند. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، حتماً قبل از تزریق ژل پزشک را مطلع کنید.
 • کنترل آسان حجم مورد انتظار: پزشک به خوبی می‌تواند حجم ژل را کنترل کند و در نتیجه شما سریعتر و با اطمینان بیشتر به نتیجه دلخواه می رسید.

اگر از لیفت صورت با تزریق ژل راضی نبودیم ، چکار کنیم ؟

لیفت صورت با تزریق ژل یک روش موقتی است که پس از حداکثر یکسال از بین میرود، پس اگر از مدل صورت خود پس از تزریق راضی نبودید پس از چند ماه صورتتان به حالت اول باز می گردد ولی اگر میخواهید این کار به سرعت انجام شود میتوانید از پزشک بخواهید با تزریق هیالاز و حل کردن فیلر صورتتان را به حالت اولیه برگرداند.

آیا تزریق ژل لیفت صورت درد دارد؟

از مهمترین ویژگی های لیفت صورت با فیلر نسبت به عمل جراحی نداشتن درد و عوارض و دوران نقاهت پس از عمل جراجی است. شما فقط زمانی که سوزن تزریق ژل به صورت وارد می شود احساس سوزش خواهید داشت ولی چند لحظه بیشتر طول نمی کشد البته تخصص پزشک و سوزن مورد استفاده بسیار مهم است. البته در فیلر صورت که به شما تزریق می شود مقداری بی حسی هست که به بدون درد بودن این عمل کمک می کند.

مزایای لیفت صورت

 • سفت‌تر شدن پوست صورت
 • افزایش طراوت پوست صورت
 • شادابی و جوان‌سازی چهره
 • از بین رفتن چروک های سطحی صورت
 • کمتر دیده شدن غبغب
 • روشی ایمن بدون عوارض

لیفت صورت با ژل

تزریق ژل به صورت از روش‌های انجام بدون جراحی و سرپایی لیفت صورت می باشد که با بهبود ظاهر چهره شما حتی چین و چروک صورت شما را نیز از بین میبرد.

تزریق ژل برای لیفت صورت برای چه کسانی مناسب است؟

قبل از ترزیق ژل پزشک سلامت جسمی شما را برای این عمل بررسی می کند و افرادی زیر کاندیدای مناسب تزریق ژل لیفت صورت هستند.

 • افرادی با افتادگی متوسط در ناحیه صورت
 • افرادی با چین و چروک های ناشی از افزایش سن
 • افراد میانسال با افتادگی خفیف تا متوسط پوست صورت

توجه کنید که در این روش پوست شل و اضافه حذف نمی شود و برای افرادی که افتادگی شدید پوست صورت دارند نمیتوان انتظار تغییرات قابل توجه و زیادی را داشت و پیشنهاد می شود این افراد از روشهای جراحی برای لیفت صورت استفاده کنند.

آیا تزریق فیلر لیفت صورت برای آقایان هم انجام می شود؟

البته! اگر شما یک آقا هستید و می‌خواهید صورت خود را جوان کنید و چهره‌تان جذاب‌تر شود، تزریق ژل لیفت صورت آقایان یک انتخاب عالی برای شما است. عده‌ای هم فرم طبیعی صورتشان نیاز به تزریق ژل لیفت صورت آقایان دارد.

چند جلسه نیاز به تزریق ژل لیفت صورت وجود دارد؟

لیفت صورت با فیلر در ناحیه میانی میباشد و بسته به حجم مورد نیاز برای لیفت صورت شما، در جلسه اول حدود 2 سی سی فیلر اسید هیالورونیک به صورت شما تزریق می شود. سپس پس از از حدود یک ماه با نظر پزشک اگر لازم بود یک سی‌سی دیگر تزریق می شود. معمولا بهترین وقت جهت ترمیم ژل تزریقی بعد از ماه ششم است، اما ممکن است در هر فرد این زمان متفاوت باشد.

آیا لیفت صورت با تزریق فیلر عمل تهاجمی است؟

این عمل کاملاً غیرتهاجمی است. مانند اکثر روش‌های زیبایی دیگر، ژل لیفت صورت نیز برای همیشه دوام نخواهد داشت. اما باز هم مدت زمان مطلوبی دوام دارد و همیشه می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید صورت متناسب با ژل داشته باشید یا نه؟ اگر هم دوست ندارید می‌توانید از پزشک خود درخواست کنید که ژل صورت را تخلیه کند. یا این‌که می‌توانید چند ماه صبر کنید تا صورتتان به حالت قبل بازگردد.

هزینه ژل لیفت صورت در کرج چقدر است؟

قیمت تزریق ژل لیفت صورت در کرج برای خانم ها و آقایان در جداول زیر اعلام شده است. تزریق فیلر لیفت صورت با بهترین ژل های اروپایی و کره ای انجام می شود. هزینه‌ ژل لیفت صورت در کرج به شکل صورت و میزان ژل مورد نیاز بستگی دارد. هزینه تزریق ژل صورت در کرج 1400 به طور تقریبی در جدول زیر آورده شده است. برای دریافت مشاوره و قیمت‌ فیلر لیفت صورت در کرج با کلینیک تماس بگیرید.

مراقبت های پس از تزریق ژل لیفت صورت

از لمس کردن صورت تا ۶ ساعت پس از تزریق فیلر خودداری کنید. پس از آن می توانید صورتتان را به آرامی با آب و صابون بشورید و از آرایش سبک استفاده کنید. تا وقتی که تورم و قرمزی اولیه ترزیق فیلر برطرف نشده است ، صورتتان را در معرض گرمای شدید (مانند حمام یا نور آفتاب) یا سرمای شدید در زمستان قرار ندهید.