دکتر امیر دریانی

عوارض جراحی زیبایی بینی❤️

عوارض جراحی زیبایی بینی

آنچه در این مقاله میخوانید:

عوارض جراحی زیبایی بینی

بعد از عمل رینوپلاستی ممکن است عوارضی در شکل ظاهری بینی به وجود آید. برای جلوگیری از این عوارض بهتر است این جراحی توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک که تخصص کافی در این زمینه را دارد انجام شود و بیمار توسط جراح به خوبی معاینه شود و موارد احتمالی آن بررسی و تکنیک مناسب انتخاب شود، این عمل عارضه مهمی در پی نخواهد داشت و بیمار می‌تواند با خیال راحت و آرامش از عدم وجود چنین عوارضی بعد از عمل، به انجام رینوپلاستی بپردازد.

در اخر به مواردی که ممکن است در صورت عدم تبحر و مهارت متخصص به وجود آید اشاره می‌کنیم:

بهترین جراح بینی در تهرانبهترین جراح رینوپلاستی در تهران

 • تنگی نفستنفس بعد از جراحی بینی یکی از مهم‌ترین مواردی که در عمل رینوپلاستی حائز اهمیت است. این در صورتی است که در متدهای قدیمی اعمال جراحی، قسمت‌های بسیاری از غضروف‌های بینی بیرون کشیده می‌شدند و استخوان‌های داخلی دچار شکستی می‌شدند و پره‌ها به داخل فرو رفته و موجب ایجاد مشکل در تنفس و حتی صدادار بودن در هنگام نفس کشیدن می‌شود. اما امروزه متخصصان بر این موضوع اتفاق نظر دارند که برداشتن عضروف باید به حداقل مقدار ممکن برسد.
 • بدشکلی هشت مانندبدشکلی هشت مانند در فاصله هرم استخوانی و غضروفی از عوارض دیگر عمل جراحی بینی است. شکاف عمیق اسکلت استخوانی و غضروفی بینی در اثر برداشتن بیش از اندازه بافت‌های حمایت کننده بینی حالتی ایجاد می‌کند که در آن، بینی از روبهرو مانند عدد هشت به نظر میرسد.
 • نامتقارن بودن سوراخ بینیمعمولا جراحان قبل از انجام جراحی بینی اندازه گیری‌های دقیقی انجام می‌دهند اما تعدادی بیماران بعد از جراحی از عدم تقارن سوراخ‌های بینی شکایت دارند. در اکثر موارد تورم ناشی از عمل باعث به وجود آمدن این اختلاف و عدم تقارن می‌شود که این مشکل به مرور زمان از بین می‌رود.
 • بینی زینی شکلاین عارضه بر اثر تراشیدن بیش از اندازه قوز غضروفی-استخوانی پشت بینی بوجود میآید که به دلیل تخمین نادرست یا تجربه کم جراح ایجاد می‌شود.
 • آسیب پوستی بینییکی از بدترین عوارض بعد از عمل زیبایی بینی، آسیب دیدن پوست بینی در حین جراحی است که نشان از کم تجربه بودن جراح است. از دیگر مواردی که موجب آسیب به پوست می‌شود، استفاده از مواد مصنوعی یا پروتز به عنوان عضو پیوندی در داخل بینی حین جراحی است. همانطور که گفته شد این عوارض بدترین نوع عارضه در جراحی زیبایی بینی است که ترمیم آن بسیار سخت و مشکل است. برای جلوگیری از رخداد چنین مشکلاتی بهتر است قبل از تصمیم به جراحی، یک جراح فوق تخصص که در این زمینه تبحر دارد را انتخاب کنید و نمونه کارهای فوق تخصص جراحی پلاستیک خود را مشاهده کنید.
 • باریک شدن بیش از اندازه نوک بینیدر بعضی موارد ممکن است به دلیل اصرار بیش از حد متقاضی به کوچک شدن نوک بینی، جراحان نوک بینی را بیش از اندازه باریک می‌کنند این حالت نه تنها باعث زیباتر شدن بینی نمی‌شود بلکه بینی را نازیبا و مصنوعی جلوه می‌دهد.
 • بالا رفتن بیش از حد نوک بینیاستاندارد زاویه نوک بینی در بحث زیبایی شناسی در مردها و زن‌ها متفاوت است. اندازه نوک بینی مردان ۹۰ درجه است و زنان ۱۱۰ درجه است. این یک نکته بسیار مهم و ظریف در جراحی است که در صورت عدم توجه متخصص زیبایی به آن، نوک بینی از حد طبیعی بالاتر می‌رود و اصطلاحا بینی حالت خوکی به خود می‌گیرد که این جلوه بسیار نازیبا و مصنوعی دارد.

           هزینه عمل بینی در تهرانهزینه رینوپلاستی

 • گشاد شدن مویرگ‌های روی پوست بینی
 • ممکن است مویرگ‌های روی پوست بینی، هم در بخش بالایی بینی و هم در قسمت نوک بینی گشاد شوند، در این حالت مویرگ‌های زیادی بر روی پوست نوک بینی نمایان می‌شوند.
 • از بین رفتن پوست نوک بینی یکی از تأسف بارترین عارضه‌های جراحی پلاستیک بینی این مورد است.
 • کوچک شدن بیش از اندازه پره های بینیاصلاح و کوچک کردن پره‌های بینی گوشتی که ضخامت پوست در آن‌ها زیاد است و در کل بینی‌هایی که پره‌های آن‌ها از حد استاندارد بزرگتر باشد باعث زیباترشدن بینی می‌شود. این زیباشدن بینی زمانی صدق می‌کند که زمانی که کوچک سازی بینی بیش از اندازه انجام شود علاوه بر ظاهر نامطلوب و غیر طبیعی، موجب تنگی راه هوایی بینی می‌شود.
 • کم یا زیاد شدن پره وسطی بینیدر بعضی موارد جراح به تناسب محل پرده‌های بینی با پره وسطی دقت لازم را به خرج نداده و باعث می‌گردد که این پره یا به سمت داخل بینی کشیده شده باشد یا بیش از حد بیرون زده باشد که از نیمرخ ظاهر نامطلوبی دارد.
 • فرورفتگی‌های پره‌های بینی معمولاً این عارضه به دنبال برداشتن غضروف‌های پره‌های بینی برای جمع کردن نوک بینی روی می دهد.

 

این یک نمونه جراحی خاص است که فرد قبلا هفت بار توسط جراحان دیگر جراحی رینوپلاستی انجام داده است. همینطور که می‌بینید دچار مشکلات و عوارضی از جمله انحراف، کجی، غیرقرینگی حفره‌های بینی، سر بالایی نوک بینی است. دکتر امیر دریانی جراحی ترمیمی بینی را برای ترمیم، بازسازی و اصلاح ایرادات به وجود آمده بینی در جراحی‌های اولیه انجام داده است. برای مطالعه در زمینه هزینه رینوپلاستی ترمیمی بینی به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین جراح پلاستیک در تهرانبهترین جراح بینی در تهران

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر امیر دریانی فوق تخصص جراحی پلاستیک برروی لینک کلیک کنید.

هزینه رینوپلاستی

هزینه جراحی زیبایی بینی حسب نوع بینی و منطقه ای که داوطلب این عمل زیبایی زندگی یا اقدام می‌کند متفاوت است. هزینه‌های جراحی بینی شامل جراح بینی و متخصص بیهوشی، هزینه اتاق عمل و بیمارستان، داروها و وسایل مصرفی است که به صورت یک مجموعه از متقاضی دریافت می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه رینوپلاستی و هزینه عمل بینی در تهران وشرایط بیمه برروی لینک‌ها کلیک کنید.